A projekt célja: hogy felmérje a digitalizálással járó ismeretek jelenlegi szintjét az épületgépészet területén, az összegyűjtött tapasztalatokat hazai regionális fórumokon és egy nemzetközi konferencián megvitassa. További cél digitalizációs ismereteket átadó tananyagok fejlesztése az érintett célcsoport képzésére, majd pilot projekt keretében képzések megvalósítása. Végül pedig az eredményekről összefoglaló tanulmányt készítünk a kormányzat számára.
A projekt 100 mélyinterjúval kezdődik, amelyben 100 mikro-, kis és közepes, valamint nagyvállalkozás vesz részt az épületgépészet, épületenergetika területéről. Az interjúk fő célja a megkérdezett vállalkozások jelenlegi digitalizációs ismereteinek felmérése és igényeiket felmérve a 3 képzési terület beazonosítása, majd azok alapján képzési anyagok kialakítása.
A mélyinterjúk lebonyolításához és majd a képzéseken való részvételhez keressük az érdeklődő partnereket!
Terveink szerint az első képzésnél digitális alapismeretek kerülnek oktatásra, de általános szakmai hangsúlyokkal, mint például ami a marketinghez szükséges, a hatósággal való kommunikációhoz és az adminisztratív teendők ellátásához és szervezéséhez szükséges (ügyfélkapuk, önkormányzatokkal való kapcsolattartás, új számlázási rend, stb. ).
A második képzésnél a proptech területén (ami nagyrészt gépészetet jelent, belső energetikai kérdéseket jelent, beleértve a napelem és hőszívattyú használatától kezdve minden modern digitális megoldást), a jelenleg ismert modern eszközöket, technológiákat, ezeknek a digitalizálással összefüggő problémáit szándékozunk összegyűjteni és ezeket oktatni.
A harmadik képzés pedig az együttműködési és rendszerfejlesztési megoldásokat mutatná be a proptech területén. Szóba kerül a kis és nagyvállalatok közti digitális kapcsolattartás problémája, az alvállalkozói kérdéskör problémája és ezen kívül minden, ami az együttműködést a nagy és kisvállalkozások között segítheti.
Reméljük projektünkkel minél több építőipari vállalkozást sikerül elérni, hogy hazai és nemzetközi tapasztalataikkal, javaslataikkal segítenék a minél gyakorlat orientáltabb és színvonalasabb képzési anyagok kialakítását.
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2021. 06. 30.
Amennyiben a projekt felkeltette érdeklődését, szívesen részt venne akár a mélyinterjús kutatásban, akár a későbbi képzéseken, vagy csak egyszerűen meg szeretné velünk osztani tapasztalatait az épületgépészet digitalizációja területéről, úgy várjuk jelentkezését, megkeresését a rettich@iposz.hu email címen vagy a 06-30-385-6048 telefonszámon. A területen működő vállalkozásoknak a témában online tanácsadást is nyújtunk, digitalizációs tanácsadónk várja kérdéseiket, véleményüket emailben.