Rendezvények

",,A magyarországi duális szakképzés helyzete és jövője a nemzetközi tapasztalatok tükrében" konferencia

MEGHÍVÓ - az írott sajtó és az elektronikus média szerkesztőségei részére

Sszeretettel meghívjuk Önt

„A magyarországi duális szakképzés helyzete és jövője a nemzetközi tapasztalatok tükrében”

c. országos konferenciánkra.

 

Időpont: 2009. IX. 17. (csütörtök) 9,00 – 16,00 óra

Helye:     Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetem

                1088. Budapest, Pollack Mihály tér 3.

 

A PROGRAMOT mellékletben csatoljuk.

 

A konferenciát az IPOSZ szervezi.

 

A média munkáját előzetesen és a helyszínen is készséggel segítjük, részvételi szándékának esetleges visszajelzését köszönettel vennénk. (Sajtószolgálat, telefon: 06-30-552-2767, e-mail: simsik@iposz.hu

 

A program a Szociális és Munkaügyi Minisztérium, valamint a Hanns-Seidel Alapítvány támogatásával valósul meg.

 

A konferenciára 100 főt várunk, közöttük parlamenti képviselők, kormányzati szervek, kamarák, gazdasági érdekképviseletek, szakszervezetek, a különböző szakképző intézmények és szakképző iskolák képviselőit, az IPOSZ, az ipartestületek és az országos szakmai szövetségek gyakorlati képzéssel foglalkozó mestereit.

 

A konferencián a német nyelvű szinkrontolmácsolás biztosított.

 

A konferencia hozzájárulhat ahhoz, hogy a duális képzés Magyarországon olyan utat kövessen, amely támaszkodik a nemzetközi tapasztalatokra, és figyelembe veszi a hazai sajátosságokat. Erre garancia a német, a dán, az osztrák és a magyar résztvevők, előadók szaktudása, kézműipari ismeretei. A konferencia olyan gondolatokat ébreszthet, amelyek alapján a jövőben jobban összhangba lehet hozni a gazdaságban végzett gyakorlati képzést a szakiskolák tanműhelyeiben folytatott képzéssel, hatékonyabban lehet ösztönözni a gazdaságot, különösen a családi-, mikro-, és kisvállalkozásokat a tanulók gyakorlati képzésére. Az IPOSZ munkájának kiemelt területe a kézműves vállalkozások képzésének támogatása, főleg a duális képzés helyzetének megerősítéséért harcol. Meggyőződése ugyanis, hogy a tanulók megfelelő idejű gyakorlati képzése jobb gyakorlati készséggel rendelkező szakembereket képes a gazdaság rendelkezésére bocsátani, mint más képzési formák. Emellett a duális oktatás végén a tovább foglalkoztatásnak is nagyobb az esélye, mint a csak iskolai tanműhelyi képzés esetében.

 

Az IPOSZ külföldi kapcsolatai, 245 ipartestülete és szakmai szövetsége, számos országos és regionális oktatási rendezvénye tapasztalataira is építi a duális képzés melletti érvelését. Évről-évre elkészíti a mikro- és kisvállalkozások fejlesztését segítő gazdasági – benne a szakképzési – programját. Az Országos Elnökség 2009. szeptemberi ülésén 12 pontban fogalmazta meg a legkisebbek talpon maradásának lehetőségéhez szükséges intézkedéseket, közöttük a szakképzés feladatait. (elolvasható a www.iposz.hu/aktuális honlapon.) Ezeket eljuttatja a társadalmi-gazdasági élet szereplőihez, próbálja meggyőzni őket, sürgős intézkedéseket követel a duális képzés megerősítése érdekében.

 

A téma fontosságára való tekintettel kérjük, legyen segítségünkre a közvélemény informálásában. Köszönjük tudósítását.

 

 

Simsik Ágnes

sajtófőnök

Program itt megtekintjető:

Program duális képzés helyzete.doc