A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program részeként a Fiatalok vállalkozóvá válásának támogatása című projekt legnagyobb értéke, hogy a 156 eddig jóváhagyott üzleti terv készítőjéből 54 olyan személy van, aki kistelepülésről jelentkezett - mondta Horváth László, a program igazgatója szerdán Egerben, sajtótájékoztatón.
A projekt célja volt, hogy az Észak-Magyarországi régióban élő, 18-30 éves álláskereső vagy inaktív fiatalok vállalkozásindítását támogassa. A képzést a régióban 218-an végezték el, akik erről tanúsítványt is kaptak. Közülük közel 160-nak már jóváhagyták az üzleti tervét, és 130-an hoztak létre vállalkozást, ki egyéni vállalkozás, ki társas formájában - ismertette a programigazgató, aki a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA) ügyvezető igazgató-helyettese.
Az MVA, a Nógrád Megyei Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány és az Abaúji Területfejlesztési Önkormányzati Szövetség konzorciuma 192,5 millió forint uniós támogatásból valósította meg a projektet.
A programigazgató közölte: a régió három megyéjének (Heves, Nógrád és Borsod-Abaúj-Zemplén) településeiről Vilmánytól, Mogyoróskán át Bercelig voltak jelentkezők. Közülük is 18 fiatal Miskolcról, tíz Egerből, öt Encsről, nyolc Salgótarjánból, többen Mezőkövesdről, kisebb városokból általában kettő-kettő.
"Ez a projekt segítséget nyújtott ahhoz, hogy az uniós forrást elvigyük a legkisebb településekig" - fogalmazott a programigazgató, aki szerint ez a pályázat, amely 2012 óta folyamatosan elérhető, nagyon hasznos lehetőség. Évek óta ugyanazt nyújtja: szakemberek irányításával készítik fel a fiatalokat a vállalkozásra, amit három millió forintos vissza nem térítendő támogatással is segítenek.
A program fontos eleme a helyi jelleg, a lebonyolításban szerepet vállaló szakemberek személyes jelenléte - mondta a projektigazgató.
Forrás:TI