A formailag megújult díj, igazi mestermunka, mint ahogy a díjazottak is sok-sok év produktív kimagasló munkájuknak köszönhetik elismerésüket. A népes közönség ezúttal is a sok-sok év munkájának elismeréseként, komoly szakmai sikereket elért iparost, szakembert és szolgáltató vállalkozásokat köszönthetett.
A tavalyi évtől kezdődően a piramis alakú kovácsoltvas golyókból álló díjat egy modernebb, a kimagasló tevékenységet jobban hangsúlyozó formai megjelenítés váltottafel.
A kovácstűzben edzett új iparos díjat Peres Zoltán lakatosmester készítette.
Az Év iparosa, Szakembere és Szolgáltatója kategóriákon túl átadták a Moson Vármegye oktatásáért-szakképzéséért elismerést is. Az alapítók ezzel a döntésükkel az elméleti és gyakorlati oktatással kiemelten foglalkozó szakemberekre szeretné irányítani a figyelmet.
A Magyar Iparosság Szolgálatáért díjat Nagy Béla villanyszerelő mester nyerte el 2018-ban.
A Moson Vármegye Oktatásáért- Szakképzéséért 2018 - as díjazottja Varga Ferenc, a Hunyadi Mátyás Szakgimnázium és Szakiskola gépészmérnök tanára.
Az Év iparosa 2018 díj kitüntetettje Andrássy Dénes villamosmérnök, Hegyeshalomból.
Az Év Szakembere 2018 díjat Tóth Ferenc – Kábelbarát Mérnökiroda Kft. érdemelte ki, Mosonszolnokról.
Az Év Szolgáltatója 2018 díj kategória díjazottja az Óvár Építőipari Kft. lett Mosonmagyaróvárról.
A díjazottak tevékenységükkel kiérdemelték ezt az elismerést és környezetük is büszke lehet, hogy ilyen sikeres és eredményes vállalkozások működnek lakóhelyükön.
Mindenkori cél, hogy a díjazott iparosok, szakemberek, szolgáltatók sikerén felbuzdulva, évről évre egyre többen mérettessék meg magukat a Moson Vármegye Iparosa Díjon.
A Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület ismét elbírálta a Moson megyei vállalkozások legjobbjainak pályázatait.
A Magyar Iparosság Szolgálatáért Díjjal, példaképet kíván állítani (életmű díjként) a jövő iparossága elé a díjazott személyével a bíráló bizottság. Nagy Béla villanyszerelő mester a „Magyar Iparosság Szolgálatáért Díj” kitüntetést vehette át a hétvégén megrendezett Iparos bálon.
Mosonmagyaróvár elismert iparosa, a ma is fiatalos és a mesterségét aktívan gyakorló, 79 éves mester. Villanyszerelői vizsgáját 1957-ben szerezte, ezt követően a MOTIM-ban helyezkedett el. 1968-ban elektrikusi vizsgát tett. 1977-ben munka mellett váltotta ki a kisipari engedélyt, 1978-ban mestervizsgát tett, majd 1980-ban villamosipari technikus képzettségre tett szert. 2000-ben a MOTIM-nál eltöltött 43 év után a „Nehézipar Kiváló Dolgozója” miniszteri dicsérettel vonult nyugdíjba. 2011-től az EON regisztrált villanyszerelője, 2018-ban pedig egy mosonmagyaróvári ipari parkban működő irodaépület és csarnok teljes körű villamos szerelését készítette el. 40 éve aktív tagja az Ipartestületnek, 20 éve a Mosonmagyaróvári Kertbarát Kör tagja, melynek az utóbbi 10 évében a vezetőségben is részt vesz.
A Moson Vármegye Oktatásáért- Szakképzéséért 2018- es díjazottja Varga Ferenc, a Hunyadi Mátyás Szakgimnázium és Szakiskola gépészmérnök tanára.
Varga Ferenc a Budapesti Műszaki Egyetem elvégzése után az iparban dolgozott gépészmérnökként, többnyire vezető beosztásban. Három diplomával rendelkezik: gépészmérnök, mérnöktanár, szakvizsgázott pedagógus. 1993-ban kezdett dolgozni a Hunyadi Mátyás Szakmunkásképző Iskolában. Kezdetben gépész műszaki tanárként, aztán munkaközösség-vezető, majd gyakorlati oktatásvezető és egyben szakmai igazgatóhelyettes lett. 2015-ben vonult nyugdíjba. Igazgatóhelyettesként az elméleti oktatás és gyakorlati képzés összehangolása, a munkaerő piaci igények felmérése és az iskolafejlesztési feladatok tartoztak munkakörébe. A környéken elsőként megszervezte az iskolarendszeren kívüli felnőttképzést. Több eredményes pályázat fűződik a nevéhez. Komoly szerepe volt az iskola gyakorlati képzőhelyeinek kiépítésében : autószerelő, forgácsoló, hegesztő, lakatos, csőszerelő, CNC-kabinetek, valamint az iskolai tanműhelyek (szépségipar, építészet, faipar) kialakításában. A Hunyadi-iskola jelenlegi arculatának a korszerű szakképzés feltételeinek kialakításában, az új épületszárnyak legkorszerűbb berendezésekkel való ellátásban szakmai igazgatóhelyettesként meghatározó feladata volt. Munkája eredménye, hogy a Hunyadi méltán mondható a régió egyik legjobban felszerelt és legkorszerűbb szakképző intézményének. Gyakorlati oktatásvezetőként szoros munka- és baráti kapcsolatot ápolt a környék iparosaival. Szerepel az országos szakmai vizsgaelnök névjegyzékben, a kamara szakértői és érettségi vizsgaelnöki névjegyzékben.
Az Év Iparosa 2018-ben Andrássy Dénes Hegyeshalomból
A díjazott 1989-ben érettségizett a Budapesti Mechwart András Szakközépiskola és technikumban. Ezután sikeresen felvételizett a Győri Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola (A jelenlegi Széchenyi István Egyetem.) villamosmérnöki karára. 1991-ben egy jó munkalehetőséget ragadott meg, s végül 1999-ben vette át villamosmérnöki diplomáját 1993-ban indította el saját vállalkozását. 2004 óta főállású vállalkozó. Jelenleg 7 embert foglalkoztat. Kezdetben főleg családi házak épületvillamossági szerelését végezte. 2008-tól ipari és önkormányzati épületek, társasházak villanyszerelését is vállalja. 2012 óta Ausztriában is dolgozik. Tavalyi munkái egyharmadát a szomszédos országból kapta. 2008 óta az E-ON minősített regisztrált szerelője. 2015 óta pedig vizsgázott felelős műszaki vezető és műszaki ellenőr. 2007 óta rendszeresen fogad technikus tanulókat a győri Pattantyús Ábrahám Géza középiskolából.
Az Év Szakembere 2018 díjat Tóth Ferenc – Kábelbarát Mérnökiroda Kft. érdemelte ki, Mosonszolnokról.
Tóth Ferenc önállóságra vágyó fiatal, a MÁV-nál dolgozó biztosító berendezési műszerészként 1991-ben másodállású egyéni vállalkozóként indította el a cégét. Ez mára 13 alkalmazottal, jó néhány alvállalkozóval és jelentős technológiai eszközparkkal működő, 100 millió forintot meghaladó árbevételű vállalkozássá nőtte ki magát. Első munkái antennaszerelések, televízió- és rádiójavítások voltak. Ő építhette ki a jánossomorjai művelődési ház hangosítását. Időközben elvégezte a Budapesti Műszak Egyetemen a távközlési és automatizálási üzemmérnök szakot. A főiskola elvégzését követően a HEKA Zrt. kereskedelmi igazgatója lett. 1997-ben újra önállósodott. Részt vett a távközlési hálózatok kiépítésében Győrtől Zalaegerszegig. Miután testvére, Tóth Róbert is csatlakozott a vállalkozáshoz, átvették a Mosonszolnok Kábeltévé Kft. üzemeltetését. 2013-ban már két gyakornokot foglalkoztattak, uniós támogatásból. Cégük 2016-ban és 2017-ben is megkapta a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara „Kamara által ajánlott vállalkozás” címet, illetve a védjegy használati jogot. 2017-ben a Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület Ezüstkoszorús Mester címmel jutalmazta őket. 2018-ban új gumihevederes kotrógépet szereztek be, s legnagyobb fejlesztésükként felépítették új telephelyüket: üzemmel, irodákkal 300 négyzetméteren.
Az Év Szolgáltatója 2018 díj kategória díjazottja az Óvár Építőipari Kft. lett Mosonmagyaróvárról.
A cég Mosonmagyaróvár és körzetének legnagyobb építőipari vállalata, fő tevékenységi köre épületek építése, felújítása fővállalkozási, illetve generálkivitelezési formában. Harminchárom alkalmazottja van. A GYÁÉV Óvár Építőipari Kft. 1990-ben alakult a győr Megyei Állami Építőipari Vállalat helyi építésvezetőségéből. A vagyonát a 97 százalékos állami tulajdon és a dolgozok 3 százalékos törzstőkéje adta. 1993-ban privatizáció keretében a kft-t kivásárolták, így az állami tulajdon megszűnt. A cég teljesen magántulajdonúvá vált. Megváltozott a neve is: Óvár Építőipari Kft.-re. Munkájuk alapvetése, minőségi épületek létrehozása. A munka megbecsülését tartják szem előtt, pályakezdőket is szívesen alkalmaznak. Rendszeresen támogatnak helyi egyesületeket, alapítványokat és rendezvényeket. 2017-ben a helyi civil szektor támogatásáért Mosonmagyaróvári Mecénás díjat adományoztak a cég részére. Referenciamunkáik között számos nagyvállalat, közintézmény, sportcsarnok építése, korszerűsítése szerepel. Dolgoztak például a Nyugat-Magyarországi Egyetem épületein, a Karolina-kórház, Orchidea Hotel, Hunyadi-iskola, a Fehér Ló Közösségi Ház, a Futura Központ, városi sportcsarnok és lipóti új iskola létrehozásán.
A Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület ezúton is sok sikert, és további eredményes munkát kíván minden díjazottnak, akik eddigi munkájukkal, eredményeikkel méltán érdemelték ki eme nívós díj odaítélését.