Aktuális híreink

Átadták a 2018. évi Moson Vármegye Iparosa díjakat

2019. February 27. 07:03
Átadták a 2018. évi Moson Vármegye Iparosa díjakat
A formailag megújult díj, igazi mestermunka, mint ahogy a díjazottak is sok-sok év produktív kimagasló munkájuknak köszönhetik elismerésüket. A népes közönség ezúttal is a sok-sok év munkájának elismeréseként, komoly szakmai sikereket elért iparost, szakembert és szolgáltató vállalkozásokat köszönthetett.
 
 
A tavalyi évtől kezdődően a piramis alakú kovácsoltvas golyókból álló díjat egy modernebb, a kimagasló tevékenységet jobban hangsúlyozó formai megjelenítés váltottafel.
A kovácstűzben edzett új iparos díjat Peres Zoltán lakatosmester készítette.
Az Év iparosa, Szakembere és Szolgáltatója kategóriákon túl átadták a Moson Vármegye oktatásáért-szakképzéséért elismerést is. Az alapítók ezzel a döntésükkel az elméleti és gyakorlati oktatással kiemelten foglalkozó szakemberekre szeretné irányítani a figyelmet.
 
 
A Magyar Iparosság Szolgálatáért díjat Nagy Béla villanyszerelő mester nyerte el 2018-ban.
A Moson Vármegye Oktatásáért- Szakképzéséért 2018 - as díjazottja Varga Ferenc, a Hunyadi Mátyás Szakgimnázium és Szakiskola gépészmérnök tanára.
Az Év iparosa 2018 díj kitüntetettje Andrássy Dénes villamosmérnök, Hegyeshalomból.
Az Év Szakembere 2018 díjat Tóth FerencKábelbarát Mérnökiroda Kft. érdemelte ki, Mosonszolnokról.
Az Év Szolgáltatója 2018 díj kategória díjazottja az Óvár Építőipari Kft. lett Mosonmagyaróvárról.
A díjazottak tevékenységükkel kiérdemelték ezt az elismerést és környezetük is büszke lehet, hogy ilyen sikeres és eredményes vállalkozások működnek lakóhelyükön.
Mindenkori cél, hogy a díjazott iparosok, szakemberek, szolgáltatók sikerén felbuzdulva, évről évre egyre többen mérettessék meg magukat a Moson Vármegye Iparosa Díjon.
 A Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület ismét elbírálta a Moson megyei vállalkozások legjobbjainak pályázatait.
A Magyar Iparosság Szolgálatáért Díjjal, példaképet kíván állítani (életmű díjként) a jövő iparossága elé a díjazott személyével a bíráló bizottság. Nagy Béla villanyszerelő mester a „Magyar Iparosság Szolgálatáért Díj” kitüntetést vehette át a hétvégén megrendezett Iparos bálon.
Mosonmagyaróvár elismert iparosa, a ma is fiatalos és a mesterségét aktívan gyakorló, 79 éves mester. Villanyszerelői vizsgáját 1957-ben szerezte, ezt követően a MOTIM-ban helyezkedett el. 1968-ban elektrikusi vizsgát tett. 1977-ben munka mellett váltotta ki a kisipari engedélyt, 1978-ban mestervizsgát tett, majd 1980-ban villamosipari technikus képzettségre tett szert. 2000-ben a MOTIM-nál eltöltött 43 év után a „Nehézipar Kiváló Dolgozója” miniszteri dicsérettel vonult nyugdíjba. 2011-től az EON regisztrált villanyszerelője, 2018-ban pedig egy mosonmagyaróvári ipari parkban működő irodaépület és csarnok teljes körű villamos szerelését készítette el. 40 éve aktív tagja az Ipartestületnek, 20 éve a Mosonmagyaróvári Kertbarát Kör tagja, melynek az utóbbi 10 évében a vezetőségben is részt vesz.
A Moson Vármegye Oktatásáért- Szakképzéséért 2018- es díjazottja Varga Ferenc, a Hunyadi Mátyás Szakgimnázium és Szakiskola gépészmérnök tanára.
 
Varga Ferenc a Budapesti Műszaki Egyetem elvégzése után az iparban dolgozott gépészmérnökként, többnyire vezető beosztásban. Három diplomával rendelkezik: gépészmérnök, mérnöktanár, szakvizsgázott pedagógus. 1993-ban kezdett dolgozni a Hunyadi Mátyás Szakmunkásképző Iskolában. Kezdetben gépész műszaki tanárként, aztán munkaközösség-vezető, majd gyakorlati oktatásvezető és egyben szakmai igazgatóhelyettes lett. 2015-ben vonult nyugdíjba. Igazgatóhelyettesként az elméleti oktatás és gyakorlati képzés összehangolása, a munkaerő piaci igények felmérése és az iskolafejlesztési feladatok tartoztak munkakörébe. A környéken elsőként megszervezte az iskolarendszeren kívüli felnőttképzést. Több eredményes pályázat fűződik a nevéhez. Komoly szerepe volt az iskola gyakorlati képzőhelyeinek kiépítésében : autószerelő, forgácsoló, hegesztő, lakatos, csőszerelő, CNC-kabinetek, valamint az iskolai tanműhelyek (szépségipar, építészet, faipar) kialakításában. A Hunyadi-iskola jelenlegi arculatának a korszerű szakképzés feltételeinek kialakításában, az új épületszárnyak legkorszerűbb berendezésekkel való ellátásban szakmai igazgatóhelyettesként meghatározó feladata volt. Munkája eredménye, hogy a Hunyadi méltán mondható a régió egyik legjobban felszerelt és legkorszerűbb szakképző intézményének. Gyakorlati oktatásvezetőként szoros munka- és baráti kapcsolatot ápolt a környék iparosaival. Szerepel az országos szakmai vizsgaelnök névjegyzékben, a kamara szakértői és érettségi vizsgaelnöki névjegyzékben.
 
 
 
 
Az Év Iparosa 2018-ben Andrássy Dénes Hegyeshalomból

A díjazott 1989-ben érettségizett a Budapesti Mechwart András Szakközépiskola és technikumban. Ezután sikeresen felvételizett a Győri Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskola (A jelenlegi Széchenyi István Egyetem.) villamosmérnöki karára. 1991-ben egy jó munkalehetőséget ragadott meg, s végül 1999-ben vette át villamosmérnöki diplomáját 1993-ban indította el saját vállalkozását. 2004 óta főállású vállalkozó. Jelenleg 7 embert foglalkoztat. Kezdetben főleg családi házak épületvillamossági szerelését végezte. 2008-tól ipari és önkormányzati épületek, társasházak villanyszerelését is vállalja. 2012 óta Ausztriában is dolgozik. Tavalyi munkái egyharmadát a szomszédos országból kapta. 2008 óta az E-ON minősített regisztrált szerelője. 2015 óta pedig vizsgázott felelős műszaki vezető és műszaki ellenőr. 2007 óta rendszeresen fogad technikus tanulókat a győri Pattantyús Ábrahám Géza középiskolából.
 
 
Az Év Szakembere 2018 díjat Tóth Ferenc – Kábelbarát Mérnökiroda Kft. érdemelte ki, Mosonszolnokról.
 
Tóth Ferenc önállóságra vágyó fiatal, a MÁV-nál dolgozó biztosító berendezési műszerészként 1991-ben másodállású egyéni vállalkozóként indította el a cégét. Ez mára 13 alkalmazottal, jó néhány alvállalkozóval és jelentős technológiai eszközparkkal működő, 100 millió forintot meghaladó árbevételű vállalkozássá nőtte ki magát. Első munkái antennaszerelések, televízió- és rádiójavítások voltak. Ő építhette ki a jánossomorjai művelődési ház hangosítását. Időközben elvégezte a Budapesti Műszak Egyetemen a távközlési és automatizálási üzemmérnök szakot. A főiskola elvégzését követően a HEKA Zrt. kereskedelmi igazgatója lett. 1997-ben újra önállósodott. Részt vett a távközlési hálózatok kiépítésében Győrtől Zalaegerszegig. Miután testvére, Tóth Róbert is csatlakozott a vállalkozáshoz, átvették a Mosonszolnok Kábeltévé Kft. üzemeltetését. 2013-ban már két gyakornokot foglalkoztattak, uniós támogatásból. Cégük 2016-ban és 2017-ben is megkapta a Győr-Moson-Sopron Megyei Kereskedelmi és Iparkamara „Kamara által ajánlott vállalkozás” címet, illetve a védjegy használati jogot. 2017-ben a Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület Ezüstkoszorús Mester címmel jutalmazta őket. 2018-ban új gumihevederes kotrógépet szereztek be, s legnagyobb fejlesztésükként felépítették új telephelyüket: üzemmel, irodákkal 300 négyzetméteren.
 
 
Az Év Szolgáltatója 2018 díj kategória díjazottja az Óvár Építőipari Kft. lett Mosonmagyaróvárról.
 
A cég Mosonmagyaróvár és körzetének legnagyobb építőipari vállalata, fő tevékenységi köre épületek építése, felújítása fővállalkozási, illetve generálkivitelezési formában. Harminchárom alkalmazottja van. A GYÁÉV Óvár Építőipari Kft. 1990-ben alakult a győr Megyei Állami Építőipari Vállalat helyi építésvezetőségéből. A vagyonát a 97 százalékos állami tulajdon és a dolgozok 3 százalékos törzstőkéje adta. 1993-ban privatizáció keretében a kft-t kivásárolták, így az állami tulajdon megszűnt. A cég teljesen magántulajdonúvá vált. Megváltozott a neve is: Óvár Építőipari Kft.-re. Munkájuk alapvetése, minőségi épületek létrehozása. A munka megbecsülését tartják szem előtt, pályakezdőket is szívesen alkalmaznak. Rendszeresen támogatnak helyi egyesületeket, alapítványokat és rendezvényeket. 2017-ben a helyi civil szektor támogatásáért Mosonmagyaróvári Mecénás díjat adományoztak a cég részére. Referenciamunkáik között számos nagyvállalat, közintézmény, sportcsarnok építése, korszerűsítése szerepel. Dolgoztak például a Nyugat-Magyarországi Egyetem épületein, a Karolina-kórház, Orchidea Hotel, Hunyadi-iskola, a Fehér Ló Közösségi Ház, a Futura Központ, városi sportcsarnok és lipóti új iskola létrehozásán.
 
A Mosonmagyaróvár és Vidéke Ipartestület ezúton is sok sikert, és további eredményes munkát kíván minden díjazottnak, akik eddigi munkájukkal, eredményeikkel méltán érdemelték ki eme nívós díj odaítélését.