Az iparosok szemszögéből
A legálisan működő vállalkozásokat tudják ellenőrizni, de a kontárokat nem.
Nyírbátor (KM) - A kis-, középvállalkozókra a föntről sokszor hangoztatott támogatásuk ellenére enyhén szólva nem a legjobb idők járnak, a megye iparosai legalábbis nem éreznek semmit ezekbő1 a deklarált pozitívumokból.
A gazdaság és a szabályzók változásai nem könnyebbitik a helyzetüket, hangzott el a közgyűlésen. Több iparos is fölvetette, hogy akiknek a saját lakásukban van a műhelyük, boltjuk, alig tudnak költséget elszámolni azokhoz képest, akik bérleti díjat fizetnek ezekért a helyiségekért, számolt be a közgyűlésen elhangzott kritikai észrevételekről Bagaméri Árpád.
Géresi József az IPOSZ megyei szervezetének elnöke, országos tapasztalatai alapján csak megerősíteni tudta a nyírbátori iparosok által felvetett problémákat, így a körbetartozások mérgét, ami először a kicsiket küldi padlóra. Géresi hangsúlyozta: "Országszerte mindenütt gond, hogy a hatóságok egyre aktívabban ellenőrzik a legálisan működő vállalkozásokat, de a kontárokat nem. Utóbbiak ugyanis hivatalosan nem vállalkozók, hanem magánszemélyek, ennek következtében nem molesztálhatják a magánlak megsértése nélkül.
Visszaadott ipar
Ugyanakkor a helyzet így csak egyre romlik, mivel minél több terhet raknak a "fehéren" működő iparosokra, annál több adja vissza az ipart és menekül a feketegazdaságba a kontárok számát gyarapítva. A megyei elnök pozitívumokról szólva elmondta, idén a támogatási rendszernek köszönhetően jelentős előrelépést könyvelhet majd el az IPOSZ-tagság az oktatás, képzés terén, amely a magyar iparosság versenyképességének növelését vonja majd maga után.
Forrás: Kelet-Magyarország