Az IPOSZ 2008. évi Cselekvési Programja
I. Szervezetépítés, szervezetfejlesztés
Az ipartestületekkel történő közvetlen kapcsolattartás továbbra is nélkülözhetetlen feltétele a szövetség működésének. Ennek érdekében az alábbi intézkedések szükségesek:
1. Rendszeres kapcsolat a megyei igazgatókkal.
2. Tovább kell bővíteni az IPOSZ egységes tagnyilvántartásába bekapcsolódó informatikai háttérrel rendelkező szervezetek számát.
3. 2008-ban is meg kell tartani az IPOSZ tagszervezetei ügyvezetőivel való közvetlen kapcsolatot. Részükre évente legalább egy országos értekezletet kell tartani.
4. Az igényeknek megfelelően az ügyvezetők részére szakmai konferenciákon biztosítani kell a továbbképzést.
5. El kell érni, hogy az IPOSZ által szervezett országos és főleg a regionális rendezvényeken a megjelenési arány növekedjen.
6. Elengedhetetlenül szükséges az ipartestületi szolgáltatások népszerűsítése annak érdekében, hogy a taglétszám tovább ne csökkenjen.
7. A megyei szövetségek elnökei, az országos elnökségi tagok és a megyei igazgatók fokozott figyelmet fordítsanak azon tagszervezetek irányába, amelyek működése a taglétszám csökkenés és ebből adódó gazdasági okok miatt megszűnés határára kerültek. Amennyiben a megszűnés nem kerülhető el, úgy adjanak segítséget az egyesüléshez, ezzel elősegítve, hogy az ipartestületi székházak továbbra is tulajdonba maradjanak, ugyanis ha az ügyészség kezdeményezi a megszűnést, úgy az adott ipartestület székháza és vagyona bírósági döntés alapján a magyar állam tulajdonába kerül.
8. Minden szervezet életében központi szerepet játszik a jól felkészült utánpótlás biztosítása, hiszen ez biztosítja a folytonosságot. Éppen ezért elengedhetetlen, hogy az IPOSZ által szervezett országos és regionális rendezvényeken minél nagyobb létszámban jelenjenek meg mindazon személyek – legyen az ipartestületi tag, vagy ipartestületi alkalmazott – akik ezt a folytonosságot fogják biztosítani. A meghirdetett rendezvények nyitottak attól függetlenül, hogy – annak jellegét tekintve – ki rendelkezik szavazati joggal.
9. A számítástechnika kiteljesedésével el kell érni, hogy minél több ipartestület rendelkezzen honlappal, Internet és e-mail elérhetőségi lehetőséggel. Ehhez a Szövetség a lehetőségéhez képest segítséget nyújt.
10. Az e-maillel rendelkező tagszervezetekkel napi információs kapcsolat.
II. Jogalkotás, jogértelmezés
Fontosabb jövőbeni célkitűzések:
• A folyamatos munkát igénylő feladatok továbbvitele.
• Még mindig nem került kihirdetésre a 2006 decemberében a Parlament által elfogadott két törvény, az Országos Érdekegyeztető Tanácsról, valamint az Ágazati Párbeszéd Bizottságokról. A köztársasági elnök véleményezésre küldte meg az Alkotmánybírósághoz, de még nem került megtárgyalásra. Ezen törvények hatályba lépését elő kell segíteni.
• Az egyéni vállalkozásokról szóló új törvény kidolgozása során érvényre kell juttatni a kisvállalkozók érdekeit.
• A vállalkozói réteget sújtó lánctartozási probléma még mindig nincs megnyugtatóan rendezve. Ezen téma tárgyalását folyamatosan napirenden kell tartani a kormányzati kapcsolatok és bizottsági ülések során, és sürgetni a szükséges ellenintézkedések meghozatalát, akár a jogi szabályozás módosítása révén, akár gyakorlati lépések megtételével.
• A tisztességes kisvállalkozások ellen irányuló hatósági ellenőrzések és magas bírságolási rendszer enyhítése érdekében lépéseket kell tenni az illetékes hivataloknál, hatóságok vezetőinél. A kontár vagy fantommá vált vállalkozásokat kell kiszűrni a piacról. A tudatos feketemunka ellen kell fellépni.
• A kis- és középvállalkozásokról szóló törvény által használt KKV-fogalmat oly módon kellene megváltoztatni, hogy a mikro- és kisvállalkozások gazdasági és pályázati szempontból előnybe kerüljenek, de legalábbis egyenrangúak legyenek a milliárdos árbevételű nagyobb vállalatokkal.
• A vállalkozói és a magánszektort egyaránt, bár nem egyformán sújtó adóterheket 2008 folyamán végre csökkenteni kell. A 2009-re szóló adószabályok megalkotása 2008 tavaszán megkezdődik, tehát már ekkor érvényesíteni kell minden fórumon a kisvállalkozások érdekeit.
• Az új ÁFA törvény, és főként annak a fordított adózásra vonatkozó részének értelmezése és alkalmazása során felmerült problémák megoldását kell elérni a szaktárcától és az adóhatóságtól.
• Az ipartestületeket és vállalkozásokat folyamatos információval kell ellátni és kérdéseiket, problémáikat tolmácsolni kell az illetékes döntéshozók felé.
III. Az IPOSZ felnőttképzési és szakképzési feladatai 2008-ban
Felnőttképzés
- A felnőttképzés jelenlegi rendszerének és rendeleteinek megismertetése regionális konferenciák keretében
- Munkavédelmi és munkabiztonsági referensek képzése német együttműködéssel, szolgáltatási rendszer kiépítésének megkezdése ezen a területen.
- Továbbképzési rendszer kialakítása és a képzések megkezdése projekt keretében, minősített ipartestületi referensek hálózatának kialakítása érdekében.
- Jogi tanácsadási rendszer kiépítésének megkezdése a régiókban, projekt keretében, a többi országos szervezettel együttműködve.
- Több, mint 5500 vállalkozás továbbképzése a szabályos foglalkoztatás érdekében, a feketemunka elkerülésére.
- Projekt keretében a kezdő vállalkozások képzése alapvető vállalkozási ismeretekre.
- A Magyar Kézművesség Napjának lebonyolítása.
- A szakképzéssel kapcsolatos szolgáltatási tapasztalatok megismerése más országokban: Németország, Olaszország, Belgium. Cél az IPOSZ és az ipartestületek szakképzéssel kapcsolatos szolgáltatási rendszerének javítása.
- Bekapcsolódás a kamara mestervizsga korszerűsítési projektjébe. Cél a mestervizsgaszintek hozzáigazítása az új OKJ moduláris képzési rendszeréhez.
Szakképzés
- A Regionális Fejlesztési és Képzési Bizottságok /RFKB/ támogatását szolgáló országos hálózat kialakítása és működtetése /17 országos szervezet együttműködésében/ a Decentralizált Alapok hatékonyabb felhasználása érdekében.
- A szakmunkásvizsga bizottsági tagok delegálása a kiválasztott szakmákban, a szakmai kör bővítésével.
- A Gazdasági és Kereskedelmi Kamarával közös szakképzési projekt végrehajtása: gyakorlati oktatók továbbképzése, szakképzési konferenciák szervezése.
- A szakmai szervezetek segítése a szakmák vizsgakövetelményeinek és képzési tartalmainak folyamatos alakításában, az új moduláris OKJ bevezetésével kapcsolatban.
- A tanulótartással összefüggő visszaigénylési rendszer népszerűsítése, projekt kezdeményezése az ipartestületi szolgáltatási rendszer kiképzésére ezen a területen.
- Az eszközbeszerzési pályázat bonyolítása, új pályázat kezdeményezése.
- A kis beiskolázottságú, illetve az OKJ-ból kiszoruló kézműves szakmák országos koordinációjának kiépítése, további képzésük segítése érdekében
Érdekvédelem
- Részvétel a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Tanács munkájában.
- Részvétel az Érdekegyeztető Tanács Szakképzési Bizottságának munkájában.
- Részvétel az Országos Köznevelési Tanács munkájában.
- Részvétel a szakiskolai programot koordináló országos bizottság munkájában.
- Részvétel a kamara és az országos gazdasági érdekképviseletek szakképzési tevékenységét koordináló országos bizottság /OSZEB/ munkájában.
- Közvetlen együttműködés a Szociális és Munkaügyi Minisztérium és az Oktatási Minisztérium szak főosztályaival.
- Közvetlen együttműködés Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézettel.
IV. Nemzetközi kapcsolatok
Az IPOSZ nemzetközi tevékenységének főbb irányait az IPOSZ 2007-2011-re vonatkozó stratégiai programja meghatározta. 2008-ban így a tevékenységet ezeknek az irányoknak megfelelően fogjuk végezni. A 2008-ra javasolt tevékenységben kiemelkednek az alábbi feladatok:
Kapcsolattartás a nemzetközi szervezetekkel
a. Pozícióink megőrzése az UEAPME-ban, a kapcsolatok erősítése az új elnökkel és főtitkárral, a csatlakozott országok érdekeinek fokozottabb érvényesítése, a szakirányú munka folytatása. A Business Support III. program IPOSZ-ra háruló részének végrehajtása.
b. Tagsági viszonyunk folytatása a Hansa Parlamentben, fokozott bekapcsolódás a konkrét projektekbe, a közvetlen vállalkozói együttműködést segítő információs kapcsolatok erősítése.
c. Magyar munkaadói képviseletünk teljesítése a genfi ILO-ban.
d. Részvétel a kézműipart érintő legfontosabb európai és világtalálkozókon.
A kétoldalú nemzetközi kapcsolatok folytatása, a két fő célkitűzés:
- szolgáltatási rendszerünk erősítése, a nemzetközi hálózatokba való integrálása,
- másrészt a közvetlen regionális, szakmai és vállalkozási kapcsolatok megteremtésének segítése. Preferált országok:
a/ Régi tagállamok: német, olasz, osztrák, belga kapcsolatok
b/ Új tagállamok: lengyel, szlovák, cseh, román, bolgár, szlovén kapcsolatok
c/ Eu-n kivüli kapcsolatok: horvát,
d/ Konkrét projektek vannak az ÉRW Kézműipari Kamarai Szövetséggel/munkavédelem, a bergamói Canfartigianatóval/szolgáltatási rendszerek megismerése, projektkezdeményezés van a római Confesercentivel/kézműipari vásárok ügye + az egészségügy beszállítói lehetőségei
f/ Országos szakmai szövetségek és az egyes régiók önálló nemzetközi tevékenységének segítése.
A kapcsolattartás kiutazásokkal, beutazó delegációk fogadásával, elektronikus úton, valamint telefonon és levelezéssel történik.
Nemzetközi információs tevékenység
a/ Az IPOSZ nemzetközi honlapjának alakítása és működtetése
b/ Információs hírlevelek küldése Brüsszelbe és az EU-képviselőknek angolul a legfontosabb IPOSZ tagságát érintő és erősítő témákban.
c/ A EU direktívákat és az UEAPME állásfoglalásait magyarázó belső hírlevelek előállítása és küldése az ipartestületek felé.
V. A Szövetség tájékoztató és média munkája
A sajtómunka továbbfejlesztése az IPOSZ, a tagszervezetek, a mikro- és kisvállalkozások információkhoz jutását, nyilvánosságát, a közvélemény tájékoztatását, a törvény- és jogalkotás befolyásolását szolgálja. Ehhez erősíteni és bővíteni kell az információs hátteret, az írott sajtó és elektronikus média szerkesztőségeivel és a tagszervezetekkel az együttműködést, így:
• a kapcsolatépítést, a munkamegosztást, a szervező és koordináló tevékenységet, az országos sajtóterv elkészítését a tagszervezetekkel közösen;
• a sajtó igényeinek megfelelően gyors, naprakész, speciális információkat, interjúalanyokat, témákat;
• a központi sajtóanyagok, dokumentumok megküldését;
• a helyi, megyei és regionális lapok, rádiók, televíziók és internetes hírportálok figyelmének kisvállalkozások helyzetére történő ráirányítását az ipartestületekkel közösen;
• az országgyűlési képviselők, a társadalmi párbeszéd fórumrendszer, a minisztériumok, stb. sajtótitkárságaival az együttműködés bővítését, az információs anyagok biztosítását;
• az ipartestületekkel és szakmai szövetségekkel a média kapcsolat erősítését: közös sajtóterv készítése, a szaksajtó mozgósítása, híranyagaik, információik közzététele, sajtótájékoztatóinkra az ipartestületi lapok meghívása, a tagszervezetek részére a sajtó meghívók és anyagok megküldése e-mailen.
1. sz. melléklet: - Az IPOSZ 2008. évi médiaterve
VI. A művészi kézművesség területének 2008. évi
munkaprogram-tervezete
A Magyar Kézművességért Alapítvány az IPOSZ-szal, a MOMKE-vel, a BKIK Kézműipari Tagozatával és más társ-szervezetekkel együttműködve 2008-ban is a magyar kézművesség hagyományainak megőrzése, ápolása és továbbvitele, értékeinek bemutatása és népszerűsítése, a kézművesek információkkal való ellátottsága, szakmai és üzleti kapcsolatainak javítása érdekében folytatja tevékenységét, az alábbiakban vázolt munkaprogram-tervezet alapján.
1. Konkrét programok:
• március 15 – 25.: Fukuoka, Japán
4 tagú faragó delegáció kiállítása és a helyi Buddha-faragó művészekkel közös élő-munka bemutató;
• június 21. – július 27.: Magyar Mezőgazdasági Múzeum
a Magyar kézművesség – 2008 és A reneszánsz korának kézműves hagyományai c. kettős pályázat válogatott anyagának bemutatása;
• október – november:
a Rómában 32. alkalommal megrendezésre kerülő „100 jászol” c.
nemzetközi kiállítás magyar anyagának összeállítása, részvételének
előkészítése és megszervezése;
• 2008. december közepe – 2009. január közepe: Magyar Mezőgazdasági Múzeum
a XV. Betlehemi jászol c. pályázat válogatott anyagát bemutató kiállítás megrendezése.
2. Folyamatos feladatok:
• közreműködünk a kézműveseket is érintő jogszabály-tervezetek, módosítási elképzelések véleményezésében, állásfoglalások kidolgozásában, a képzési rendszer felülvizsgálatával összefüggő műhelymunkában;
• kapcsolatrendszerünk szélesítésére, együttműködéseink fenntartására illetve erősítésére törekszünk a Oktatási és Kulturális Minisztériummal, a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátussal, a Hagyományok Házával, a Magyar Mezőgazdasági Múzeummal, a Néprajzi Múzeummal, a BKIK Kézműipari Tagozatával és minden olyan szakmai szervezettel, alapítvánnyal és intézménnyel, amely segítheti a népművészeti vagy iparművészeti jellegű tevékenységet folytató kézművesek érdekeit szolgáló, szakmai fejlődésüket segítő, bemutatkozási és kiállítási lehetőségeiket bővítő; kiállításaink megvalósítását és tevékenységünket megkönnyítő munkánkat;
• a Kézművesek c. hírlevél rendszeres megjelentetésével (a szakmai rendezvényekről, kiállításokról, elismerésekről, jogszabály-változásokról, a pályázati, hazai és külföldi értékesítési és kapcsolatteremtési lehetőségekről szóló és egyéb információk közvetítésével) az információval való ellátottság javítását szeretnénk elősegíteni;
• folytatjuk az internetes Kézműves Portál építését, bővítését, tartalmi gazdagítását, hasznos együttműködések, kapcsolódási lehetőségek kidolgozását az idegenforgalom és a turizmus területén működő szervezetekkel illetve honlapjaikkal. (A Kézműves Portálra A Magyar Kézművességért Alapítványon keresztül folyamatosan jelentkezhetnek a kézművesek. A portál címe: www.kezmuvesportal.hu);
• közreműködünk a kézművesek bemutatkozási és árusítási lehetőségeit szolgáló hazai és külföldi szakmai rendezvények, kiállítások, vásárok előkészítésében, szervezésében;
• tapasztalataink átadásával, tanácsadással, szervezési és információs közreműködéssel segítjük az ipartestületeken, vagy szövetségeiken belül formálódó művészi kézműves szerveződések létrejöttét;
• állandó meghívottként részt veszünk a Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Tanácsadó Testületének munkájában. (A népi iparművészettel kapcsolatos állami feladatokat a 114/2004. (IV. 28.) sz. kormányrendelet alapján a kulturális miniszter a Hagyományok Háza útján látja el. E munkát segíti a 2005. február 10-én alakult Testület.).
1. sz. melléklet
Az IPOSZ 2008. évi médiaterve
Január
„A hónap témája” „Nehéz év elé néznek a mikro-, kis- és középvállalkozások, ipartestületek” – országos sajtó tájékoztatása a lapok, televíziók, rádiók és internetes hírportálok útján
Az Építőipar, Épületgépészeti és Épületvillamossági Felnőttképzési Konferencia – Pécs (rendező az IPOSZ Kht.)
Február
Cserépkályhások, Kandallóépítők- és Gyártók Országos Fóruma és Kiállítása – Nyíregyházán (rendező a Magyarországi Cserépkályhások, Kandallóépítők- és Gyártók Országos Ipartestülete)
Az Országos Elnökség ülése az energia liberalizációjából adódó változásokról, a kkv-k lehetőségeiről és kötelezettségeiről – Budapest
IX. Nemzetközi Kőkonferencia – Pilisvörösvár (rendező a Kőfaragók és Műkőkészítők Országos Ipartestülete)
Március
„A hónap témája” címmel az országos és vidéki újságok, televíziók, rádiók, internetes hírportálok informálása sajtóanyag közzétételével;
„Központi sajtótájékoztató a Magyar Sajtó Napja alkalmából Budapesten:
Az IPOSZ XX. Országos Közgyűlésére készül;
A mikro- és kisvállalkozások helyzete, kitörési pontok 2008-ban az IPOSZ álláspontja szerint;
IPOSZ-OPTEN Informatikai Kft együttműködési megállapodásának aláírása;
Az IPOSZ és a média együttműködése, Sajtó Nívódíj átadása;
Az IPOSZ IV. Országos Szak- és Felnőttképzési Konferenciája – Budapesten (rendező a Nemzetközi és Oktatási Igazgatóság);
Autójavítói- és szervíz technikai konferencia sorozat 2008 – Dél-dunántúli regionális rendezvénye – Pécs (rendező az Autószerelők Országos Egyesülete);
Országos Kozmetikus Kongresszus, Országos Kozmetikus Felnőtt- és Tanuló Verseny – Budapesten (rendező a MOSZI)
Április
A hónap témája” a mikro- és kisvállalkozások helyzetének” aktuális kérdéseiről a média tájékoztatása sajtóanyag közzétételével;
Az Országos Elnökség ülése: az egészségügyi törvény változásairól, a kkv-k kötelezettségeiről; a XX. Országos Közgyűlés dokumentum-tervezeteiről – Budapesten
„A részt vevők igényeihez igazított felnőttképzés szakmai, intézményi, személyi- és tárgyi feltételei az egész életen át tartó tanulás elterjesztéséhez” c. Felnőttképzési Konferencia regionális fórumai (rendező az IPOSZ Kht.)
szolgáltató szakmák, IV.2. Budapest
cukrász-pék és vendéglátó szakmák IV. 23. Budapest
„Magyar Kézművesség – 2008” és „A Reneszánsz Korának Kézműves Hagyományai” c. nyilvános pályázat közzétételével mozgósítás a kiállításra (rendező A Magyar Kézművességért Alapítvány)
Decorstone: Kőfaragó Szakmunkástanulók Országos Szakmai Bemutatója – Budapesten (rendező a Kőfaragók és Műkőkészítők Országos Ipartestülete)
Földvári Imre Nemzetközi Fogtechnikus Kongresszus – Budapesten (rendező az Országos Fogtechnikus Ipartestület)
Május
Az IPOSZ XX. Országos Közgyűlésének nyilvánossága
1) Regionális KONFERENCIÁK
témája:a Közgyűlés dokumentum-tervezeteinek megvitatása
meghívottak: a megyékben működő ipartestületek, szakmai szövetségek elnökei, ügyvezetői, képviselői
időpontok, helyszínek
- IV. 29. Miskolc: Észak-magyarországi Régió (Borsod, Heves és Nógrád megye)
- V.6. Dorog: Közép-dunántúli Régió (Komárom, Veszprém és Fejér megye)
- V.8. Kaposvár: Dél-dunántúli Régió (Baranya, Tolna, Somogy megye)
- V.13. Szombathely: Nyugat-dunántúli Régió (Győr, Vas és Zala megye)
- V.16. Budapest: Közép-magyarországi Régió (Budapest és Pest megye ipartestületei és a szakmai szövetségek)
- V.20. Solt: Dél-alföldi Régió (Bács, Csongrád és Békés megye)
- V.22. Debrecen: Észak-alföldi Régió (Szolnok, Hajdú és Szabolcs megye)
Megjegyzés: a „házi gazda” ipartestületekkel közösen történik a média mozgósítása
2) IPOSZ XX. Országos Közgyűlése V.29. Érd, „BENTA” Rendezvényterem
A Faipari Szakmák Felnőttképzési Konferencia regionális fóruma Szolnok vagy Sopron V.21., (rendező az IPOSZ Kht.)
A „Fagylalt Napja” – Országos jótékonysági rendezvény a hátrányos helyzetű gyermekek megsegítésére (rendező a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete)
Gáziparosok Országos Egyesületének Közgyűlése - Budapesten
Június
Az Országos Elnökség ülése az Új Magyarország programról és az ehhez kapcsolódó vidékfejlesztési stratégiáról, a kkv-k lehetőségeiről – Budapesten
„Az Év Fagylaltja” Országos Verseny – Soltvadkerten (rendező a Magyar Cukrászok Országos Ipartestülete)
Országos Kőfaragó Borverseny – Velencén (rendező a Kőfaragók és Műkőkészítők Országos Ipartestülete
„Magyar Kézművesség – 2008” és „A Reneszánsz Korának Kézműves Hagyományai” országos kiállítás Budapesten a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban. Az egy hónapig látható kiállítás megnyitója VI. 21-én lesz (rendező A Magyar Kézművességért Alapítvány)
Az Ipartestületi Ügyvezetők Országos Tanácskozása – Budapesten (rendező a Szervezési Igazgatóság)
Július
„A hónap témája” címmel az országos és vidéki újságok, televíziók, rádiók és internetes hírportálok informálása sajtóanyag közzétételével;
Országos Kőfaragó Horgász Verseny – Poroszló (rendező a Kőfaragók és Műkőkészítők Országos Ipartestülete)
„Kályhás-tábor a szakma fejlesztéséért, a tanulóképzés jövőjéért” – Hollóházán (rendező a Magyar Cserépkályhakészítők, Kandallóépítők- és Gyártók Országos Ipartestülete)
Az Ipartestületi Ügyvezetők Országos Konferenciája az adó, társadalombiztosítás és más jogszabály-változásokról – Budapesten (rendező a Szervezési Igazgatóság)
Szeptember
Országos Elnökség ünnepi ülése a XVII. Magyar Kézművesség Napja alkalmából. - Budapesten Fő téma a szak- és felnőttképzés változásai, az IPOSZ képzési programja
Hagyományos Tüzeléstechnikai Országos Szakmai Fórum és Kiállítás – Kecskeméten (rendező a Magyar Cserépkályhakészítők, Kandallókészítők- és Gyártók Országos Ipartestülete,)
Országos Fórum és Börze: Minőségi Tanúsítvány, az Optikus Garancia Levél - Budapest (rendező a Magyar Optikus Ipartestület)
Október
„A hónap témája” címmel az országos és vidéki újságok, televíziók, rádiók és internetes hírportálok informálása sajtóanyag közzétételével;
Országos Szent Lukács Napi emléknap a szobafestő-, mázoló iparosok védőszentjének tiszteletére – Vác (rendező a Szobafestő-, Mázoló, Tapétázó Országos Ipartestület)
Országos Körömkongresszus, kiállítás és verseny – Budapesten (rendező a MOSZI)
November
Az Országos Elnökség ülése az: ellenőrzési főhatóságok tevékenységének tapasztalatairól, a kis- és középvállalkozások kötelezettségeiről; az IPOSZ 2008. évi nemzetközi munkájáról, 2009 feladatairól (Budapest)
Az IPOSZ Országos Gazdaságpolitikai Konferenciája – A helyszín konkretizálására később kerül sor. (szervező a Szervezési Igazgatóság)
A XV. Országos Betlehemi Jászol Kiállítás nyilvános pályázatának közzétételével a kiállítók mozgósítása (A Magyar Kézművességért Alapítvány)
December
Az Országos Elnökség ülése az IPOSZ 2008. évi szakképzési tevékenységéről, 2009 feladatairól – Budapesten
A XV. Országos Betlehemi Jászol Kiállítás megnyitása – Budapesten (szervező A Magyar Kézművességért Alapítvány)
A 2008. évi sajtótervben csak a lényegesebb témákat, országos rendezvényeket rögzítettük, az időpontok és helyszínek konkretizálására később kerül sor. Várható, hogy az év folyamán újabb IPOSZ témák, programok, az ipartestületek és szakmai szövetségek rendezvényeinek nyilvánosságát kell biztosítani, ezzel a médiatervet kiegészíteni.
Az országos rendezvények döntő többségére az országos és vidéki írott sajtót, rádiókat, televíziókat, internetes hírportálokat és a szaksajtót mozgósítjuk. Állandó meghívottak a szövetségi és ipartestületi lapok szerkesztői.
A Sajtószolgálat az ipartestületek, szakmai szövetségek helyi, megyei és regionális rendezvényeire – ha igénylik - a média mozgósítását külön egyeztetés alapján végzi.
Az IPOSZ Sajtószolgálatának elérhetősége: telefon: 06-30-552-2767, 354-3160, 354-3140/302 vagy 312 mellék, e-mail: simsik@iposz.hu