Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) idén az érdekképviseleti munka hatékonyságának növelésére, szakképzési rendszerük fejlesztésére, a kamarákkal való együttműködés bővítésére, a nemzetközi kapcsolatok kiépítésére helyezi a hangsúlyt.
A szövetség 2014. évi cselekvési tervét a május végi közgyűlésen fogadták el.
Németh László, az IPOSZ elnöke az MTI-nek elmondta: az érdekképviseleti munka hatékonyságának növelése kiemelt feladat. Nemcsak az egyeztető fórumokon kívánnak részt venni, hanem ezen túl is erősítenék a kapcsolatot a kormányzati szervezetekkel, az önkormányzatokkal és a főhatóságokkal, hogy az ipartestületi tagok megfelelő érdekképviselethez jussanak.
A szakmunkásképzési rendszer továbbfejlesztése szintén a prioritások közé tartozik. Az ipartestületek fontosnak tartják a tanulóhelyek biztosítását, és felkészülnek mesterképzésben való aktív részvételre – jelezte az elnök.
Szólt arról is, hogy az IPOSZ az iparkamarával egyeztetni szeretne arról, hogy kötelező tagság esetén milyen együttműködés valósuljon meg. Németh László leszögezte: az iparosok nem tartják életszerűnek a kötelező kereskedelmi és iparkamarai tagságot. Az éves kamarai hozzájárulást most is adóteherként élik meg, keveslik azt a szolgáltatást, amennyit a kamarai törvény előír – tette hozzá.
Az IPOSZ elnöke rámutatott arra is, hogy az uniós források elosztásánál a mikrovállalkozásokra és családi vállalkozásokra a jövőben jobban oda kellene figyelni. A 2007–2013 közötti ciklusban a mikrovállalkozások az összes forrásnak nagyon kis részét kapták támogatásként – emlékeztetett, és úgy vélekedett, hogy 2014–2020 között ennek lényegesen nagyobbnak kell lennie.
Forrás: MTI