A konferencia célja, hogy feltérképezze Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország gyakorlatait, tapasztalatait, javaslatait a duális képzés területén. A találkokzó résztvevői voltak cseh, lengyel, szlovák partnerek, ipartestületek, szakmai szövetségek kamarai és képzési szakemberek, akiknek a témában járatos külföldi és hazai szakemberek tartottak előadást, konzultációt, kerekasztal beszélgetést.
Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke a rendezvényen elmondta: "Az IPOSZ nagyon fontosnak tartja, hogy élénkítsük a gazdasági kapcsolatokat a Visegrádi négyek országaival, és ebbe a mikro-,kis- és középvállalkozásokat is be kell kapcsolni. A mai konferencián megjelentek megvitatják ennek a lehetőségeit, kiemelt témaként kezelve a duális képzést".
Hozzátette: Bár országonként kissé eltér a duális képzés megvalósítása, de ha ezt össze tudjuk hangolni, akkor akár egy szakmunkás tanuló csereprogramban is részt tudunk venni. A duális képzés megléte, illetve tovább fejlesztése befektetői szemmel is hasznos Magyarország számára, hiszen egy megfelelő szakembergárda ide vonzza a befektetőket. Kiemelten fontos Németh László szerint, hogy a diákok kikerüljenek a versenyszférába, igazi életkörülmények között végezve a munkát, hiszen ez személyiségformáló hatást is gyakorol a fiatalokra.
Az IPOSZ tájékoztatsa szerint összefoglaló kiadvány fog készülni a négy ország legfontosabb tapasztalatairól, javaslatokról, lehetőségekről. Ezt a dokumentumot a szervezetek elküldik saját kormányunknak, felhasználják a kézműipar érdekében tevékenységük során. A Visegrádi Alapból, az IPOSZ által elnyert és koordinált, a Visegrádi Négyek kézműipari szövetségeinek együttműködését célzó projekt keretében kerül sor a konferencia megszervezésére, valamint a kiadvány elkészítésére.
MCOnet