Hozzátette: az ez évre szóló makrogazdasági adatok, valamint az ország költségvetése további, nagyon nehéz évet vetít előre a hazai kisvállalkozások számára. Az IPOSZ elnöke szerint a magyar kisiparosok a mostani körülmények között nem tudják kellőképpen megalapozni piaci helyzetüket.
A kedvezőtlen kisvállalkozói helyzetre példaként említette az érdekképviselet elnöke, hogy a vállalkozásoknak jelentős megrendelést adó önkormányzatok költségvetésében egyre kevesebb összeg szerepel beruházásra, felújításra. Ebből arra lehet számítani, hogy kevesebb munkát tudnak majd megszerezni a kisiparosok.
A kisvállalkozók helyzetén nem javít az sem, hogy az üzleti tevékenységből kigazdálkodott adóalapot a pénzügyi kormányzat üzleti alapra kívánja helyezni. A jövedelmet az egy-két évvel ezelőtti átlagos forgalomhoz viszonyítva várják el - mondta Szűcs György, aki szerint a 2011-re várható gazdasági fellendülésre azzal készülhetnek fel a vállalkozások, ha a legkisebb munkát is elvégezve működő vállalkozások maradnak.
Az IPOSZ a helyzet megváltoztatására azt javasolja, hogy az Európai Unió kisvállalkozói irányelvében (Small Business Act) foglaltak szerint az üzemméretnek megfelelő szabályokat kellene bevezetni Magyarországon is a szektor semleges helyett, azaz "gondolj a kicsire, gondolkozz először kicsiben" - tette hozzá Szűcs György.
A kisvállalkozói érdekképviselet elnöke elmondta: az IPOSZ kiemelten figyel a szakmunkásképzésre, felnőttképzésre, hogy a vállalkozások munkaerőben, szellemiségében, vezetéstechnikában versenyképesek legyenek a Magyarországon is egyre nagyobb számban megjelenő európai uniós vállalkozásokkal szemben, és helyt tudjanak állni a velük való együttműködésben.
Forrás: privatbankar.hu