az írott sajtó, a televíziók, a rádiók és az internetes hírportálok szerkesztőségei részére
MEGHÍVÓ
az írott sajtó, a televíziók, a rádiók és az internetes hírportálok szerkesztőségei részére
Tisztelt Hölgyem/Uram!
Az IPOSZ az „Európai Kis- és Középvállalkozói Hét 2010” országos konferenciára, valamint XXII. Közgyűlésére készül. A két tanácskozást megelőzi – V. 4. – V. 18. között – öt Regionális Konferencia.
A PROGRAMOT és a sajtó számára összeállított INFORMÁCIÓT mellékletben csatoljuk. Az IPOSZ 2010. évi Cselekvési Program-tervezetét és az „IPOSZ 12 pontját…” elolvashatják a www.iposz.hu/hireink oldalon.
A média munkáját előzetesen és a helyszínen is készséggel segítjük. (IPOSZ Sajtószolgálata, telefon: 06-30-552-2767, e-mail: simsik@iposz.hu, helyszínen: Kovács Zsuzsanna, telefon: 06-30-373-4893
A - konferencia-sorozat harmadik állomása - Észak-alföldi Regionális Konferenciára tisztelettel várjuk a sajtó képviselőit.
Időpont: 2010. május 11. (kedd) 10,00 – 15,00 óra
Helye: Karcagi Ipartestület, Karcag, Bajcsy Zs. u. 2.
Résztvevők: Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok megyében működő ipartestületek elnökei, képviselői, ügyvezetői
A konferencián részt vesz az Ügyvezető Elnökség Szűcs György elnök úr vezetésével.
FIGYELEM!
Az IPOSZ Sajtószolgálata az Országos Elnökségi tagok és az ipartestületi vezetők elérhetőségeit szívesen biztosítja a megyében működő ipartestületekről írni szándékozó újságírók részére.
A téma fontosságára való tekintettel kérjük meghívásunk elfogadását, köszönjük a közvélemény informálását.
Simsik Ágnes
sajtófőnök
A Regionális Konferencia Programja
10,00 – 12,00 óra
Az IPOSZ XXII. KÖZGYűLÉSE dokumentum-tervezeteinek megvitatása
Előadók: Szűcs György elnök, Géresi József, Károlyi Gyula, Zilahi Sándor alelnökök, Vonnák Sándor FB elnök
12,00 – 16,00 óra
Az „Európai Kis- és Középvállalkozói Hét 2010”
Előadó: Szűcs György elnök, IPOSZ
Előadó: Rettich Tamás főtanácsos, IPOSZ
Előadó: Solti Gábor nemzetközi és oktatási igazgató, IPOSZ
Előadók: SIGNAL Biztosító Zrt. képviselője
MIFIN Zrt. képviselője
Pannónia Biztosító képviselője
Információ a sajtó számára
(Regionális Konferenciák 2010. V.2. – V. 18.)
Az IPOSZ-t alkotó 238 jogilag önálló ipartestületbe – közöttük 30 országos szakmai szövetség – tömörült 42 ezer vállalkozás közel 250 ezer alkalmazottat, segítőcsaládtagot foglalkoztat, 7-8 ezer szakmunkástanulót képez, 200 kézműves és kisipari szakmát képvisel.
Az IPOSZ 2010. V. 27-én Budapesten tartja XXII. Közgyűlését, valamint az „Európai Kis- és Középvállalkozói Hét 2010” országos konferenciát. Ezt megelőzően öt Regionális Konferencián a tagszervezetek elnökei, képviselői, ügyvezetői megvitatják a közgyűlés dokumentum-tervezeteit, a kkv-hét programját, a 2010. évi Cselekvési PROGRAMOT.
Az országos testületek beszámoló-tervezete értékeli az éves munkát, összefoglalja a Szövetség mikro-, kis-, és középvállalkozások működését elősegítő tevékenységét, a 2009 évi Cselekvési Program végrehajtását.
Megállapítást nyert, hogy a „Szolgáltató ipartestületek a régiók gazdasági fejlesztéséért 2007-2011” c. program időarányos megvalósítása igen nehéz feltételek között zajlott.
Az IPOSZ minden rendelkezésére álló eszközzel képviselte és védte az ipartestületek és a tagság érdekeit. Számíthatott a tagszervezetei tapasztalataira, konstruktív véleményére, cselekvő hozzáállására.
Az IPOSZ számos jogszabály és törvény érdemi megalkotását, megváltoztatását vagy azonnali visszavonását kezdeményezte, új tervezetekkel, érvekkel segítette a jogalkotók munkáját. Hazai és nemzetközi kapcsolatrendszerével segítette a tagságot.
A mikro-, kis- és középvállalkozások sokasága került „padló közeli” helyzetbe! Az évek óta ismert problémahalmaz nem, vagy alig nyert megoldást. A közterhek alakulása, a lakossági és az állami megrendelések, a beruházásokra, karbantartásra, telephelyfejlesztésre szánt költségek radikális csökkenése, a tőkehiány, a banki hitelgaranciák, a körbetartozás, a csődhullám, a korrupció, az adminisztrációs korlátok és terhek, a gyakran átláthatatlan jogszabály-dzsungel, a hatósági ellenőrzések túlkapásai, a pályázati lehetőségek, a szakképzés és a közbeszerzési eljárások ismert nehézségei, stb. előidézői a mikrok kilátástalan helyzetének. Az „aranytartalékaikat” már nem a beruházásra, fejlesztésre, hanem a „túlélésre” fordítják. A kkv-k új piacon való megjelenése lassan „álom marad.” A szürke és feketegazdaságba menekülés erősödik, hiányzik a kicsik biztonságérzete. Természetesen pozitív változások is történtek a vállalkozások életében.
A mikro- és kisvállalkozások részvétele ma szinte minden településen a foglalkoztatásban, a termelésben és szolgáltatásban meghatározó, ezért fejlesztésük gazdasági és társadalmi érdek.
Az IPOSZ az új kormánytól gyors, de megalapozott, a vállalkozásokra és gyakorlati tapasztalataikra építő gazdaságpolitikát vár. A helyzetértékelésében, a kidolgozásában és végrehajtásában az érdekképviseletekkel történő hatékony, folyamatos együttműködést alapelvnek tekinti.
Az IPOSZ meggyőződése, hogy versenyképes adórendszer, a foglalkoztatási bővítés, a feketegazdaság visszaszorítása, a közterhek mérséklése, a vállalkozásokat sújtó bürokrácia csökkentése, az innováció és beruházás ösztönzése, a gazdaság igényeihez igazodó szakképzés, a tisztességes versenyt, egyenlő esélyeket biztosító jogalkotás, a támogatások és forráslehetőségek európai, hazai, regionális és helyi szinten történő biztosítása a kormányzat első számú tennivalói közé tartozik!
A családi-, mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének javítása érdekében az EU-ban elfogadott „Gondolkozz először kicsiben” programot érvényesíteni kell a magyar törvényalkotásban is. Ennek figyelembe vételével készítette el a „IPOSZ álláspontját 12 pontban a családi- és mikrovállalkozások érdekében”.
Az IPOSZ évről-évre eljuttatja rövid és középtávú gazdasági programjait, dokumentumait a Parlamenthez, a kormányzati szervekhez, szakhatóságokhoz, így tesz a jövőben is.
Az IPOSZ az országos és európai szintű társadalmi és gazdasági párbeszédben hisz, a mikrok valós gazdasági és foglalkoztatási súlyának elismertetéséért dolgozik.
Egy hét a kkv-kért
Az Európai Bizottság 2010-ben (V. 25. – VI. 1.) második alkalommal indítja útjára az EU-s kkv-hetet, ezúttal 37 országban. Ez ideális alkalom arra, hogy a legkisebbekre irányuljon a figyelem. Az IPOSZ az idén is csatlakozik a rendezvényhez. Öt regionális konferencián 240 ipartestület képviselői, leendő vállalkozók, fiatalok és hölgyek tájékozódhatnak az európai, nemzeti, regionális és lokális szinten rendelkezésre álló támogatási és forráslehetőségekről, a vállalkozói létformáról.
Az IPOSZ 12 pontja, valamint a 2010. évi Cselekvési Program-tervezete elolvasható a www.iposz.hu (aktuális vagy a közvélemények oldalon is.)
A Sajtószolgálat elérhetősége: telefon: 06-30-552-2767, e-mail: simsik@iposz.hu
Budapest, 2010. május 2.