Bár szinte folyamatosnak látszik a kormányzati törekvés a kis- és középvállalkozások (kkv) támogatására, a szakértők egy része nemcsak az intézkedések mértékét kevesli, hanem hatékonyságukat is kétségbe vonja.
Abban egyetértenek: az érdekelt cégeknek minden lehetőséget meg kell ragadniuk, ami a túléléshez segít és növekedési pályára állíthat.
Szűcs György
Az Iposz elnöke
Rossz arányok
„A számok, illetve az arányok önmagukért beszélnek: tavaly például 964 milliárd forint uniós támogatásban részesült 4660 cég, ebből a 2648 kkv-nak mindössze 116 milliárd forint jutott. A pályázati pénzek csekély összege és a bankok visszafogott hitelezési gyakorlata igen nehéz helyzetbe hozza a kisvállalkozásokat, nemegyszer kétségessé teszi további működésüket. A kívánatos források, kellő önrész, előfinanszírozás híján elmaradnak a technológiai fejlesztések, késnek a szükséges beruházások, s mindez egyértelműen kedvezőtlenül hat a növekedésre. Tagságunk úgy látja: ha a gazdaság az idén valóban elmozdul a mélypontról, a kkv-k és a családi vállalkozások fellendülése csak akkor remélhető, ha a mostaninál sokkal szélesebb körben jutnak uniós támogatásokhoz.”
Forrás: vg.hu