Kisvárda – Megalakulásának 125. jubileumi ünnepségét tartotta Felső–Szabolcs központjában Kisvárdán a Kisvárdai Ipartestület november 24–én, szombaton a Szent László út 55 szám alatti székház, emléktáblájának koszorúzásával.
Minőségi munka, emberi közélet magatartás
Az alapítás éve 1893. június. 11, taglétszáma 40 fő. Az elnök Vékony József kőművesmester volt, alelnökként Bumbera Antal asztalosmestert jegyezték be. Mag vásárolták az árverésre bocsájtott Kisvárda, Szent L. út 55.sz. alatti (1902–en) épült, özv. Zakár Antalné féle emeletes házat. Úgy fogalmaztak, hogy ezzel a lépéssel az egyesület a mellékutcából méltó helyre került. A vásárlás után megkezdődött a nagy átalakítás 1931.május 21.-én. 1948.-ban a KIOSZ helyi szervezetét alakította meg, mely 1989–ig. működött, majd 1990.–től ismét jogutódként, mint ipartestület tevékenykedik a mai napig.
–Az Ipartestület célja a tagság gazdasági, szakmai, munkaadói érdekeinek képviselete, védelme és érvényesítése. Az ipartestület általános elve, hogy a vállalkozók munkájuk minőségével emberi, közéleti magatartásukkal legyenek méltóak a tagságukra – mondta beszédének befejezéseként Bagaméri Árpád.
Ünnepi jubileumi ülés
Délután fél négytől a Parish Bull Hotelben folytatódott a jubileumi ünnepség, Farkas Mihály Ipartestületi Elnök, köszöntő beszédével. Varga Vanessza – ének, s Lukács Levente keboard játékával Demjén Ferenc: Honfoglalás című dalát adták elő. Maklári Balázs a város alpolgármestere köszöntőjében elismeréssel szólt a kisiparosok a városban és a városért végzett munkáját elismerve bejelentette, hogy 2019–től az Ipartestület javaslatát kérik, hogy városi kitüntetéssel ismerjék el egy arra érdemes kisiparos munkáját.
Ipartestület jelene, jövője címmel, Németh László IPOSZ elnök, adott tájékoztatást, a jubileumi ülés résztvevőinek.
–Ma minden kisiparosnak (IPOSZ tagnak) be kell bizonyítani, hogy a szolgáltató iparosokra nagy szükség van. Mintegy kétszáz kézműves szakmát képviselünk. Feladatunk, hogy a jövőben nagy gondot fordítsunk a komplex szakmai képzésekre, ezzel is adjunk biztosabb szakmai elméleti és gyakorlati tudást. Az iparos emberi magatartásával és szakmai tudásával bizonyít – mondta többek között, Németh László az IPOSZ elnöke.
Kitüntetések, elismerések átadásával folytatódott a jubileumi ünnepség. Több évtizedes, kisipari–vállalkozói munkájuk elismeréseként, emléklap, és ezüstgyűrű elismerésben részesült: Korbács László, Kapin Mihály, Dobrai János és Kocsis Gábor áruszállító vállalkozó.
–Aranykoszorús Mester kitüntető címet és emlékjelvényt kapott, Barkóczi Gábor férfi–szabó és Ragány László autóvillamossági szerelő. –40 éves kisipari–vállalkozói munkájának elismeréseként emléklapot és aranygyűrű elismerésben részesült Horváth József szobafestő–és mázoló kisiparos.
–50 éves kisipari–vállalkozói munkájának elismeréseként emléklapot és aranygyűrűt gyémántkővel kapott: Farkas Mihály cserépkályha
készítő kisiparos.
Keresztury Dezső: Eszközök című versét Kiss Ibolya nyugdíjas tanárnő (az IPOSZ tagja) mondta el, aki még nyugdíjas éveiben is aktívan tevékenykedik. A zárszót követően a megjelentek részére a 125. évforduló alkalmából fogadás adtak a jubileum alkalmából.
A kitüntetéseket, elismeréseket Farkas Mihály Ipartestületi Elnök adta át.
Farkas Mihálynak az Ipartestület Elnökének az aranygyűrűt gyémántkővel, Németh László IPOSZ elnök adta át.
Fotó: Vincze Péter