Az IPOSZ szerint az európai uniós forrású fejlesztéseket minél előbb be kell indítani, mert ez a kis- és középvállalkozásoknak is megrendelést jelent. Szűcs György, a szövetség elnöke úgy vélekedett, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) gazdaságfejlesztési és az Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) vidékfejlesztési forrásait jobban össze kellene hangolni, a gazdaság fejlődése, illetve a foglalkoztatottság bővítése érdekében.
A szövetség bérlakásépítési program beindítását is szorgalmazza, ez ugyanis megrendelést jelentene az építőiparnak, valamint enyhítené a lakhatási gondokat. Szűcs György szerint a középfokú szakképzőkből kikerülő pályakezdők foglalkoztatását is támogatni kellene néhány éven keresztül, hogy ne munkanélküliként kezdjék szakmai pályafutásukat. Ez idő alatt gyakorlatot szereznének, és a munkaerőpiacon jól képzett, tapasztalattal rendelkező munkaerőként lehet őket alkalmazni.
IPOSZ-számítások szerint a szakképzőkből kikerülők foglalkoztatásának támogatása nem kerülne sokkal többe, mint a segélyezés.
Antal Gergely, a Mikrofinanszírozó Pénzügyi Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA) és a kisvállalkozói érdekképviseletek által létrehozott szervezet egy év alatt az országosan kihelyezett 4,6 milliárd forint mikrohitelből ezer vállalkozónak négymilliárd forintot közvetített, az Új Magyarország Mikrohitel Program keretében. Tapasztalatuk szerint a kisvállalkozások beruházási kedve csökkent, mivel a beadott igények jelentős része forgóeszközhitelre irányul, a beruházási hitelt kérők aránya pedig mérséklődik.
Géresi József, az IPOSZ nemzetközi ügyekért felelős alelnöke szerint kiemelkedően fontos a határokon átnyúló együttműködés, ezért az ipartestületek és a környező országok hasonló szervezetei igyekeznek a határ menti helyi gazdasági együttműködést erősíteni.
Forrás: Vállalkozói negyed