MEGHÍVÓ
és
közzétételre ajánlott információ a nyomtatott sajtó és az elektronikus média szerkesztőségei részére
Tisztelt Hölgy/Úr !
Az alábbiakban felsorolt szervezetek nevében is tisztelettel meghívom Önt az IPOSZ Országos Elnökségének soros ülésére, ahol a sajtó képviselőinek jelenlétében kerül sor:
Előadó: Blandó Palmieri főtitkár
Előadó: Solti Gábor nemzetközi és oktatási igazgató
Időpont: 2009. november 5. (csütörtök) 10,00 óra (kb. 1,5 óra)
Helyszín: Iparos Club, I. emeleti díszterme, Budapest VII., ker. Wesselényi u. 73.
A sajtó számára készített információs anyagot mellékletben csatoljuk.
A média képviselőinek kérdéseire készséggel válaszolnak az együttműködési megállapodást aláíró szervezetek vezetői is, az interjúkészítés lehetősége biztosított.
A sajtószolgálat telefonszáma: 06-30-552-2767, e-mail: simsik@iposz.hu
Köszönjük meghívásunk elfogadását, helyszíni tudósítását.
Simsik Ágnes
sajtófőnök
Szolgáltatásokkal a mikro- és kisvállalkozások talpon maradásáért
Információs anyag a sajtó számára
Országos Elnökségi ülés 2009. XI. 5.
A gazdasági világválság és annak magyarországi vetületei tovább rontják a magyar gazdaság, benne a mikro-, családi-, és kisvállalkozások versenyképességét és az egyébként is nehéz helyzetét.
Az IPOSZ a vállalkozói oldalról, az ITDH az állam gazdasági szerepvállalása oldaláról, az OPTEN Kft. pedig Magyarország meghatározó céginformációs szolgáltatójaként átlátta az összefogás szükségességét. Ennek jegyében célul tűzték ki, hogy a külföldi cégeket információval ellátva segítsék a magyar vállalkozásoknak a kapcsolatépítést, illetve a nemzetgazdasági szempontból meghatározó külföldi tőkebeáramlást, exportnövekedést. Az együttműködés aláíróinak meggyőződése, hogy a magyar gazdaságban számos olyan értékes vállalkozás működik, amelyek az együttműködés eredményeképpen nemzetközi kapcsolatot fognak tudni kiépíteni és sikeres exportőrökké válnak. Az együttműködéssel kereslet-kínálati oldalt megfelelőképpen összekötve előnyös és üzletileg gyümölcsöző kapcsolatok sorát sikerül elősegíteni.
A 2005-ben kötött ITD-IPOSZ Együttműködési Megállapodás jól szolgálta és teljesítette a kitűzött célokat. Az aláírók a megállapodást érvényességének fenntartása mellett kiegészítik, kiterjesztik az Enterprise Europe Network hálózatra. (ITD-EEN) Így mód nyílik a vállalkozás-fejlesztés, a technológia-transzfer és innováció, valamint a kutatás-fejlesztés területén olyan szolgáltatások nyújtására, amelyek elősegítik a mikro- és kisvállalkozásokban rejlő piaci potenciál és innovációs kapacitás fejlesztését és hasznosítását.
Az IPOSZ-OKM Együttműködési Megállapodás egyebek mellett lehetőséget ad arra, hogy a 10 fő alatti családi- és mikrovállalkozások javaslatai és kezdeményezései folyamatosan segítsék a minisztérium munkáját, erősítse a gazdaság és a képző intézmények, iskolák és az ipartestületek kapcsolatát, a pályaorientációs tevékenységet. Lényeges, hogy a fontos kézműipari szakmákban a társadalmi és fogyasztói szükségleté lefedhetőek legyenek magyar munkaerővel, a családok és a tanulók már az általános iskolában tudomást szerezzenek a reálszféra felé irányuló a kézműves szakmákban rejlő lehetőségekről. Az aláírók több feladat mellett rögzítik a pályázatokban való részvételi lehetőségek közös vizsgálatát.
A Megállapodásokat aláírók egymás szakmai véleményének kikérését, az információs rendszereik hasznosítását, tapasztalataik átadását, konzultációkat, szakmai anyagok készítését, stb vállalják. Az IPOSZ az együttműködések keretében biztos jelzéseket, adatokat, szakszerűséget tud adni a gyakorlati végrehajtáshoz.
A radikálisan megváltozott gazdasági helyzetben is folytatja az IPOSZ „A szolgáltató ipartestületek a régiók gazdasági fejlesztéséért” 2007-2011 közötti programját. A szolgáltató rendszerének folyamatos bővítésével el akarja érni, hogy országos, regionális és helyi szinten a naprakész információáramlás, valamint az együttműködés a szakhatóságokkal, gazdálkodó szervezetekkel napi gyakorlattá váljon.
Az IPOSZ széles körű hazai és nemzetközi kapcsolatrendszere az ipartestületek, a mikro- és családi vállalkozások talpon maradását, a működésüket akadályozó háttér feltárását, a válságból kivezető utak bemutatását is szolgálja.