A tizenhetedik alkalommal megrendezett Magyar Kézművesség Napján a foglalkoztatási pozíciók megőrzését, bővítését, a versenyképességet segítő szak- és felnőttképzést állítják a középpontba, és ennek szellemében írják alá az együttműködési megállapodást a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézettel (NSZFI).
Nagy László, az intézet főigazgatója a céljaik közé sorolta, hogy szakképzéssel biztos egzisztenciát lehessen teremteni Magyarországon. Solti Gábor, az IPOSZ nemzetközi és oktatási igazgatója hangsúlyozta, a szövetség kiemelt feladatának tekinti, hogy a mikro-, családi és kisvállalkozások is hozzájussanak a csúcstechnológiai ismeretekhez.
Úgy vélekedett, hogy a kézműves szakmákban olyan képzési rendszert lehetne kialakítani, amely akár exportcikké is válhatna. Sürgető feladatnak nevezte a duális képzés egyenjogúsítását, hogy a szakiskolákhoz hasonlóan a vállalkozók is kapjanak normatív támogatást, ha szakmunkás tanulókat fogadnak gyakorlati képzésre.
A Magyar Kézművesség Napján az IPOSZ bemutatta a rendezett munkaügyi kapcsolatok kialakítását, és a fekete foglalkoztatás visszaszorítását célzó képzési programját. Ennek keretében több helyszínen is képzéseket tartanak családi-, mikro- és kisvállalkozásoknak a munkáltatói ismeretekről.