Iposz: kisipari reorganizációs alapra van szükség
Tízmilliárd forintos kisipari reorganizációs alap létrehozását javasolja az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) a kormánynak. Támogatják a Széchenyi–tervben megfogalmazott célokat, mint ahogy üdvözlik az adómódosításokat is.
A szakmai szervezet ma megállapodást ír alá egy pénzügyi szolgáltatóhálózat létrehozásáról.
Az elmúlt évtizedben jelentősen visszaestek a iparosok megrendelései, a bürokrácia egyre nagyobb lett, mint ahogy a mikro-, kis- és középvállalkozói (kkv) szektorra koncentrálódtak a különféle hatósági ellenőrzések, s gyakorlattá vált a durva szankciók alkalmazása – jelentette ki lapunknak tegnap Szűcs György, az IPOSZ elnöke. Hozzátette, az iparosvállalkozásokat sújtotta az is, hogy a korábban megjelent pályázatokat főként a tíz főt vagy annál többet foglalkoztatókra írták ki.
Az IPOSZ megkezdte a következő négy évre szóló gazdaságpolitikai programjának kidolgozását, s ebben kiemelt helyet foglal el a munkahelyteremtés. Az IPOSZ felajánlja, hogy évenként húszezer új munkahelyet teremt az általa képviseltek, s százezer régi munkahely megtartásához nyújt képviseleti hátteret. Tízmilliárd forintos kisipari reorganizációs alap létrehozását javasolják a kormánynak – közölte Szűcs György, hozzátéve, hogy ez átmeneti, átütemezési problémákban nyújtana segítséget a hiteleik miatt bajba jutott vállalkozásoknak. Az adóváltoztatásokat támogatják, mert az mozgásteret ad a szektornak. Ma megállapodást ír alá az IPOSZ a pénzügyi szolgáltatóhálózat létrehozásáról. Hitelképes vállalkozóknak jól előkészített pályázatokkal segít a kiválasztott pénzügyi tanácsadó cégeken keresztül.
Forrás: Magyar Hírlap