Németek tanulnak tőle
A most 59 éves Huray Gábor - víz-, gáz- és fűtésszerelő mester - 1980-ban váltotta ki vállalkozói engedélyét.
Munkáját olyan minőségben végzi, amellyel a kisiparosok elismertségét tartja magas szinten. Sportmúltjáról szólva azt tartja fontosnak, hogy a csatár ne csak lehorgasztott fejjel vigye a labdát, hanem keresse az összjátékot is. Sikeres munkái: a konzervgyár konyhája, a tiszavasvári vegyészeti gyár, a vajai konzervüzem viselik keze nyomát, ugyanakkor szinte első perctől kezdve a kisiparos társakat is segítette, így hamar beválasztották a KIOSZ, majd az IPOSZ vezetőségébe.
Elismerései közül büszke a Kiváló Kisiparos kitüntetés Arany fokozatára, amit 17 éve kapott, az Aranykoszorús Mester kitüntetésre, amit 1992-ben vett át; az Ipari Miniszter oklevelét 1995-ben kapta, míg a 2000-es esztendőben a Kézműves Kamara arany diplomáját érdemelte ki.
Állandó kapcsolatban van az IPOSZ országos elnökségével, akik 2005-ben ezüst gyűrűvel ismerték el tevékenységét, majd megkapta az IPOSZ díjat, a legmagasabb elérhető fokozatot. A Magyar Kézműves díj arany fokozatát 2006-ban vehette át, március 14-én pedig állami elismerésként a Magyar Köztársaság ezüst érdemkeresztjét.
A Nyíregyházi Ipartestület elnöke mégis arra a legbüszkébb, hogy a németországi Ansbergben a mestervizsga, Traunsteinben a multiplikátor képzés és vizsgáztatás az ő tematikája szerint folyt. A hazai mestervizsgáztatás is az általa kidolgozott rendszerben folyik, így adva át a sok évtizedes szakmai tapasztalatokat a jövő szakembereinek az épületgépészet egyre fontosabb területén.
Forrás: Kelet Magyarország