Megnyílt a 23. Betlehemi jászolkiállítás a Magyarság Házában, melyen beszédet mondott Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke. Hangsúlyozta, hogy a kiállítással egyik legrégibb és legkedvesebb nemzeti hagyományunkat ápolhatjuk.
Az IPOSZ és az általa életre hívott A Magyar Kézművességért Alapítvány kiállításával lehetőséget kapnak a legkiválóbb magyar kézművesek, hogy betlehemi témájú alkotásaikat megismerhesse a közönség - fogalmazott Németh László. "Egy olyan értéket hoztunk létre, mely kiállta az idők próbáját, és amelyről csak elismeréssel szólhatunk." Az idei pályázatra 120 határon inneni és túli kézműves nevezett be alkotásaival, amelyek közül 98 alkotó mintegy 200 művét válogatta be a szakmai zsűri a kiállítás anyagába.
Szimbolikus értéknek tartom, hogy ennek a nagy múltú kiállításnak a Magyarság Háza adhat otthont
A karácsonyi ünnepkör egyik leglátványosabb szimbóluma a liturgikus történetet megörökítő betlehemi jászol. "Ez a kiállítás szellemi támogatást nyújt az ünnepvárás időszakára, segít visszaemlékezni gyermekkorunk karácsonyára, elgondolkodtat, és reménnyel tölt el minden jó akaratú embert." Hozzátette, hogy az IPOSZ elnökeként büszkeséggel tölti el, hogy az alapítvány egy olyan szakmai intézménnyé vált, amely felbecsülhetetlen értékű szeretetet nyújt a magyar népművészeti kézműipar és tágabb értelemben pedig a magyar nemzeti kultúra szempontjából.
Megnyílt a Betlehemi jászolkiállítás a Magyarság Házában
A Magyar Kézművességért Alapítvány - az IPOSZ-szal, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Kézműipari Tagozatával és a Ciszterci Egyházközséggel együttműködve - októberben 23. alkalommal hirdette meg pályázatát hazai és határon túli magyar kézművesek, népművészek, hivatásos és műkedvelő alkotók, egyének és közösségek részére. A kiállítás anyaga két helyszínen, Budapesten a Magyarság Házában és Veszprémben a Szaléziánum Érsekségi Turisztikai Központban látható.
/T.D.