Az egyéni, családi és mikrovállalkozások gazdálkodási feltételrendszerének javítása érdekében stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) 2014. május 8-án.
A NAK és az IPOSZ megyei, járási, és települési szinten egyaránt erősíteni szeretné a kapcsolatot az országos hálózataik között, különös tekintettel a vidékfejlesztés célkitűzéseinek helyi megvalósítására, az egyéni, családi és mikrovállalkozások bekapcsolódásának segítésére. Ezen célcsoportoknak jogi és gazdálkodói segítséget nyújtanak, az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat egymással megosztják, és feltárják az együttműködési lehetőségeket.
A Magyarországra irányuló külföldi tőkebefektetések, valamint a hazai vállalkozások külpiaci megjelenítését segítő tevékenység során a két szervezet szükségesnek tartja az operatív együttműködés kereteinek kialakítását, beleértve a meglévő nemzetközi kapcsolatok hasznosítását, illetve az európai és nemzetközi projektekben való közös fellépés lehetőségeinek feltárását.
A NAK vállalta, hogy a COPA-COGECA fórumain képviselendő tagállami álláspont kialakítása előtt lehetőség szerint az IPOSZ-szal előzetesen egyeztet, illetve az egyes üléseken képviselt tagállami álláspontról, valamint az ott elhangzottakról rendszeres tájékoztatást ad.
Az együttműködés fontos területe a szakképzés, a felnőttképzés és a szakmai továbbképzés, különös tekintettel azokra az Országos Képzési Jegyzéken (OKJ) belüli és kívüli szakmákra, amelyeket az IPOSZ tagjai folytatnak, és a NAK érdekeltségi körébe tartoznak. A két szervezet a megállapodásban rögzítette, hogy ezen a területen szakmai egyeztető fórumot működtetnek, és ennek keretében tematikus intézkedési programokat dolgoznak ki.
Budapest, 2014. május 8.
A megállapodást a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara képviseletében Győrffy Balázs elnök,
az Ipartestületek Országos Szövetsége részéről pedig Németh László elnök látja el kézjegyével.
Háttérinformáció:
A magyar agrártermelői és élelmiszeripari szektor gyakorlatilag valamennyi piaci szereplője – az őstermelőktől a gazdasági társaságokig – kötelezően tagjává váltak a 2013. március 28-án megalakult Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának (NAK). A kamara feladata az agrár- és élelmiszerágazat hatékony képviselete, versenyképességének erősítése a tagoknak nyújtott szolgáltatások bővítésével.
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) a magyar kézművesség, a mikro-, kis- és családi vállalkozások legnagyobb, országos hálózattal rendelkező gazdasági, szakmai érdekképviseleti szövetsége. Az IPOSZ-t alkotó, jogilag önálló 180 területi ipartestületbe, 27 országos szakmai szövetségbe tömörülő szolgáltató és termék-előállító vállalkozás 7000-8000 szakmunkás tanulót képez, 200 szakmát képvisel.
Kapcsolat:
Fekete Zsanett, NAK, marketing-, PR- és kommunikációs igazgató, +36 30 219 13 19; fekete.zsanett@nak.hu
Konrád Szilárd, NAK, kommunikációs csoportvezető, +36 30 597 12 92; konrad.szilard@nak.hu
Simsik Ágnes, IPOSZ, sajtófőnök, +36 30 552 27 67; simsik@iposz.hu