Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) közgyűlésén felszólaló főtitkár úgy vélekedett, a tagországokkal el kellene fogadtatni, hogy a törvényhozás folyamatában konzultáljanak a kisvállalkozói érdekképviseletekkel az intézkedések rájuk gyakorolt hatásairól. Az Európai Unióban nyolcvanhat szervezetet - köztük az IPOSZ-t is - tömörítő szövetség főtitkára beszédében egy nemzetközi felmérés eredményére utalva elmondta: a mikro-, kis- és középvállalkozásoknál legkisebb a hajlandóság az elbocsátásra.
Szűcs György, az IPOSZ elnöke az első európai kisvállalkozói hét tapasztalatairól szólva kiemelte: Magyarországon ötven rendezvény volt, ebből nyolcat az IPOSZ tartott, ahol kétszázötven fő részvételével száznégy ipartestület képviseltette magát. A közgyűlésre készült írásos beszámolót kiegészítve Szűcs György bírálta, hogy a gyakorlati szakképzést, különösen a tanulószerződés rendszerét hátrányosan érintő jogszabályok születtek. Kurucz Zsigmond, az IPOSZ tiszteletbeli elnöke úgy vélekedett, a válság idején az IPOSZ-nak szakmai céljait kell követnie, a 2007-2011. évi programjuk középpontjában a szolgáltatói rendszer kiépítése, a hatékony érdekvédelem szerepel.
Az IPOSZ összegzése szerint a közterhek alakulása, a fizetőképes kereslet drasztikus visszaesése, a tőkehiány, a körbetartozás, az adminisztrációs teher "padlóra" küldheti a mikro vállalkozásokat. Értékelésük szerint a kisvállalkozói szektorban is erősödik a csődhullám, a műhelybezárás, a szürke és feketegazdaságba menekülés. Az iparosok érdekképviseletének álláspontja az, hogy a kis- és középvállalkozások fejlesztése gazdasági és társadalmi érdek.
A közgyűlésen átadták az IPOSZ-díjakat, valamint a Magyar Kézművességért elismeréseket.
Forrás: vállalkozóinegyed.hu