Bárdos András: - Egymillió forintot lehet nyerni jövőre úgynevezett lakossági szolgáltatásért kiállított számlákkal. Lehet pályázni például taxistól, fodrásztól vagy mondjuk a gázszerelőtől kapott számlával. Tiszta haszon, ez volna a program neve. Azt mondják, hogy így akarják rávenni az embereket, hogy mindenről kérjenek számlát. Vállalkozók és iparosok szerint a számlaküldözgetés játéknak jó, de ettől nem fog megszűnni a feketegazdaság.
R.: - Januártól akár egy ilyen hajvágásért kapott számlával is lehet nyerni egymillió forintot. Ebben a pécsváradi fodrászüzletben mégis azt mondják: a vendégeknek inkább nyűg a számla.
Spannenberger Jánosné fodrász: - Kérni az én praxisom alatt még nem fordult elő. Hogy bárki számlát kért volna.
- Önnek akár egymillió forintot, de millióknak...
R.: - Reklámmal hirdeti jövő héttől a kormány, hogy ezer forint felett mindenki kérjen számlát. A beküldők közül havonta tíz embert sorsolnak ki. Ők fejenként nettó egymillió forintot kapnak. Első körben februárig kell beküldeni a számla számát névvel együtt. SMS-ben vagy interneten.
Somorai László szóvivő, Szerencsejáték Zrt.: - A sorsolás előtt, ami azt hiszem 14 órakor lesz, nagyjából fél órával zár le a rendszer, és amelyik pályázatok addig beérkeztek, azok a pályázatok vesznek részt a februári sorsoláson.
R.: - Csak az úgynevezett lakossági szolgáltatásról szóló, például szobafestőtől, kőművestől vagy kozmetikustól kapott számlákat fogadják el. Nem játszanak a közüzemi vagy banktól kapott számlák és a BKV-bérleté sem. A pályázattal a feketegazdaságot akarják kifehéríteni.
Budai Bernadett kormányszóvivő: - Pontosan azt a problémát hivatott megoldani, hogy ugye jelenleg nagyon kevesen fizetünk, de sokat adót, hát ezt pont meg kéne változtatni, hogy minél többen fizessünk, és lehetőleg minél kevesebbet.
R.: - Az Ipartestületek Szövetsége szerint egy játék kevés ahhoz, hogy visszaszorítsa a feketegazdaságot.
R.: - Egyes becslések szerint az építőiparban forog a legtöbb pénz számla nélkül.