A családi és mikro vállalkozások segítését, az érdekeiket legteljesebben szolgáló gazdasági környezet létrehozását szorgalmazza és támogatja a jövőben is a Győri Ipartestület vezetése.
Erről is szó volt a szervezet legutóbbi taggyűlésén.
A gyűlésen Hancz István ügyvezető tájékoztatta a résztvevőket, hogy a nyolc szakosztályban történt vezetőségválasztás során fiatal, 30 év körüli szakosztályelnököket és vezetőségi tagokat választottak. A társas vállalkozások aránya a 42 fős vezetőségen belül meghaladja a 45 százalékot. Az ügyvezető egyúttal vázolta a Győri Ipartestület legfőbb célkitűzéseit. Eszerint a kisvállalkozások érdekképviseletét erősíteni szeretnék a hitel- és garanciarendszer biztosításának erősítésével, a hazai és az uniós források növelésével, valamint a szakmai képzések szervezésével.
Csete Erzsébet és Csikár Krisztina kozmetikusmesterek hozzászólásukban a szakmakör megerősítésére tettek javaslatot, azaz véleményük szerint a tanulók foglalkoztatása mestervizsgához kötött legyen, és csak azok a kozmetikusvállalkozók foglalkoztathassanak tanulót, akik legalább 5 éve a szakmában dolgoznak vállalkozóként, illetve alkalmazottként. A felnőttképzés keretén belül végzett kozmetikusok legalább két évet dolgozzanak alkalmazottként (addig kozmetikusasszisztensek legyenek) és csak ezt követően kaphassanak vállalkozói igazolványt.
Forrás: kisalfold.hu Harcsás Judit