Együttműködési megállapodást kötött az IPOSZ öt pénzügyi közvetítő céggel kedden Budapesten.
Még csak épphogy túljutottunk a 2007-2013 közötti gazdaságfejlesztési időszak felén, s már az uniós források háromnegyede elfogyott. Az IPOSZ adatai szerint a 8042,79 milliárd forintból mindössze 1951,09 milliárd szabad forrás maradt. Ráadásul az elosztás sem volt arányos a gazdaság egyes szektorai között.
Kassai Róbert, az IPOSZ elnöki tanácsadója azt mondja, hogy ebből a kis- és középvállalkozásoknak mindössze 10 százalék jutott, a reálisnak tekinthető 40 százalék helyett.
Együttműködési megállapodást kötött az IPOSZ öt pénzügyi közvetítő céggel kedden Budapesten. Kassai Róbert reméli, hogy ennek köszönhetően megismerhetik a mikro és kisvállalkozások a testre szabott lehetőségeket: hogyan juthatnak hitelekhez, visszatérítendő és vissza nem térítendő támogatásokhoz.
Mintegy négyszáz ajánlat van a forrásközvetítők tarsolyában, köztük olyan uniós hitelkonstrukció is, amely 4,6 százalékos kamatra kínál pénzt, forintban, beruházásokra.
Kassai Róbertnek oroszlánrésze volt a kormány kisvállalkozói programjának összeállításában. Pontosan tudja tehát, hogy milyen prioritások érvényesülnek a holnap magyar gazdaságában.
Biztatja a kis- és középvállalkozásokat, hogy merjenek lépni, mert a hazai és az uniós pénzek elérésére sokkal több lehetőségük lesz, mint eddig volt. S várhatóan az adminisztráció is csökken, nem lesznek 68 oldalas, bonyolult kérdőívek.
A vidéki ipartestületeknek nem kötelező az öt közvetítő cég szolgáltatásait igénybe venni, ha vannak más pénzügyi tanácsadókkal kialakult kapcsolataik. Az IPOSZ Tolna megyei elnökségi tagja Lerch Béla egyelőre óvatosan nyilatkozik.
A kisvállalkozókra valóban ráférne némi tőkeinjekció. A bankok egyelőre nem szívesen állnak szóba velük. Ám eddig a vállalkozásélénkítő csomagok mindig nagyon sokba kerültek ennek a szektornak.
Forrás: teol.hu