A Könyvkötők Országos Ipartestületének javaslatára, az IPOSZ előterjesztésére Bodrogi István könyvkötő mestert a Magyar Gazdaságért Díjjal tüntették ki.
A bátaszéki születésű 66 éves okleveles, Okirat és Könyvrestaurátor, könyvkötő mester 1976 óta iparos, a szekszárdi Bodrogi és Társa Könyvkötészeti Kft. ügyvezető igazgatója. Fél évszázados, teljes odaadással végzett munkájának köszönheti, hogy a könyvkötő szakma legkiválóbbja, a legelhivatottabb mesterének ismerik el. Magyarországon és a határon túl is komoly hírnevet szerzett a magyar könyvkötő ipar területén.
Pályafutása során a régi technológiai eljárásokat ötvözte a mai kornak megfelelő technikákkal. Az országosan elismert Révai Lexikon sorozatai, reprezentatív kivitelű dísz hasonmás kiadású remekei, kiemelkedő színvonalon készített termékei, kiállításai bizonyítják kivételes szakmai tudását, munkaszeretetét, a kézműves értékek és hagyományok mentését. 40 éve szervezeti tag, 10 évig volt a Könyvkötők Országos Ipartestületének az elnöke.
Büszke a Gyémánt Díjas Kézműves Kompaktor szakmai kitüntetésére.
Vallja, hogy „számára a restaurátori és a könyvkötészet a legszebb kézműves foglalkozás”.
-----------
A Nyíregyházi Szolgáltató Ipartestület Egyesületének javaslatára, az IPOSZ előterjesztésére Gyekis Árpád autószerelő mestert a Magyar Gazdaságért Díjjal tüntették ki.
A 70 éves, nyíregyházi születésű szakember 1972-től autószerelő iparos tevékenységet folytat. 27 éve a Nyíregyházi Szolgáltató Ipartestület Egyesületének elnöke, a KIOSZ országos választmány volt tagja. 1998-tól az IPOSZ Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Ipartestületek-Kisvállalkozások Megyei Szövetségének alelnöke, a megyei kereskedelmi és iparkamara elnökségi tagja és az Autószerelő Mestervizsga Bizottság elnöke. 15 évig volt a PRIMOM Vállalkozási Alapítvány Kuratóriumának tagja. Folyamatosan oktatott autószerelő tanulókat. Több mint 4 évtizede kiemelkedően, önzetlenül tevékenykedik a város és a megye iparosságának boldogulásáért. Ez a szakmai és szolgáltatói munka a város mindennapi gazdasági működését, továbbfejlődését segíti. Nyíregyháza szinte minden szervezetével szoros együttműködést alakított ki. Mindig arra törekedett, hogy az iparosság jó hírneve fennmaradjon, a megrendelő minőségi szolgáltatást kapjon.
Számos állami, szakmai és iparos kitüntetés birtokosa.
-----------
A Könyvkötők Országos Ipartestületének javaslatára, az IPOSZ előterjesztésére Tóth György könyvkötő, oktató, tanár Miniszteri Elismerő Oklevél kitüntetésben részesült.
A 68 éves székesfehérvári Tóth György szakoktató, nyomdaipari mérnök 1968 óta könyvkötő mester. 44 éve tanít, az Óbudai Egyetemen is volt óraadó oktató, jelenleg nyugdíjas. 1982 óta tagja, aktív segítője a Könyvkötők Országos Ipartestületének.
Számos elismerés, közöttük a rangos Gyémánt Díjas Kézműves Kompaktor szakmai kitüntetés birtokosa.
Magasan kvalifikált, elismert szakember, példaértékűen oktatja a fiatalokat, a jövő mesterembereit. Sok évtizedes eredményes munkájával a műszaki fejlesztési és a szakmai kultúra nevelése terén méltán szerzett elismerést. Publikációival, előadássorozataival igen nagy szolgálatot tett a szakma megbecsülésének, hagyományteremtő megóvásának érdekében. A Pénzjegynyomda könyvkötő üzem volt művezetője, tankönyvíró, szakmai könyvek társszerzője, oktatási szakértő és vizsgabizottsági elnök. Ma is azt üzeni a következő generációnak, hogy „a szakma iránti szeretetet, alázatot, tiszteletet, elkötelezettséget, a tudásvágyat, a tenni akarást mindig tartsák szem előtt”.
-----------
A Mezőkövesd és Vidéke Általános Ipartestület javaslatára, az IPOSZ előterjesztésére Tóth Imre épületbádogos mester Miniszteri Elismerő Oklevél kitüntetésben részesült.
A 71 éves mezőkövesdi születésű Tóth Imre 1976-ban váltotta ki az iparengedélyét, épületbádogos mester, egyéni vállalkozó nyugdíj mellett. Négy évtizede tagja a nagy múltú 130 éves ipartestületnek.
Tóth Imre élete és szakmai pályafutása szorosan összekapcsolódik az IPOSZ-szal, a Mezőkövesd és Vidéke Általános Ipartestülettel. Kiemelkedő szakmai tudásának és közösségért végzett munkájának elismeréseként a helyi iparosság 1986-ban elnöknek választotta, mely tisztséget azóta is önzetlenül, társadalmi munkában látja el.
Feladatait a tisztességes és becsületes munka szellemében végzi. Kiemelten kezeli az emberi értékeket, fontosnak tartja a közösséghez tartozást, a tagság érdekeinek képviseletét. Hisz az iparosság erejében.
Mezőkövesd és más település középületein, iskoláin, templomain végzett munkáit sok esetben ellenszolgáltatás nélkül vállalja. Az elnök és iparos társai tenni akarását bizonyítja az ipartestületi székház felújítása is.