Székesfehérvár - Üdvözli a kormányzat gazdaságpolitikai lépéseit, de egy tízmilliárdos, a mikro és kisvállalkozásokat segítő alap létrehozását javasolják az ipartestületek.
Forrás: fmh.hu
Székesfehérváron, a Bori várban tartotta szerdán kihelyezett országos elnökségi ülését az Országos Fémipari Ipartestület (OFI). Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ), amelynek az OFI az egyik legjelentősebb tagszervezete, komoly eredménynek tartja, hogy a kormány 29 pontos akciótervébe több javaslatuk - a kisadók megszüntetése, a három éves szakképzés és az, hogy a szabálytalanságok esetén első alkalommal nem büntetik rögtön a vállalkozókat - is bekerült - mondta Szűcs György, az OFI és az IPOSZ elnöke.
- Az iparostársadalom továbbra is a szakképzés, az adó-, járulék és illetékrendszer átalakítását sürgeti, a lakossági megszorítások és külföldi hitelek felvétele nélküli országlás pedig csak akkor támogatható, ha nem maradnak a régi struktúrák. A kisüzemek fejlesztése kevesebb költséggel teremt munkahelyet, mint sok multinacionális vállalat, s e szektornak a mellett, hogy évi 20 ezer új munkahelyet is képes teremteni, 100 ezret meg is kell őriznie- hangzott el.
Az Európai Fémunió 2010. évi kongresszusáról, a magyar fémiparosok üzleti lehetőségeiről Borka Gyula, az OFI alelnöke számolt be. A székesfehérvári vállalkozó kiemelte az EMU-Pass nevű, az Európai Kohászati Társulás (Europaen Metal Union, EMU) szakmai szervezet kezdeményezésére létrejött szakmai útlevelet, amely a tanult szakemberek nemzetközi szakmai gyakorlatát igazolja. A szervezet nemzetközi kapcsolatokért és szakképzésért felelős alelnöke is úgy vélte: vissza kell adni a szakképzés presztízsét. A maradék-elv alapján nem lehet nem ezt az országot építeni - szögezte le egyhangúan a grémium.