Vörös Béla Árpád 1960. július 3-án Tapolcán született. Az általános iskola első 4 osztályát Lesence faluban, a felső tagozatot Lesencetomajon végezte el. Mindig érdekelték a műszaki és informatikai rendszerek, ezért jelentkezett Székesfehérvárra, a Ságvári Endre Műszaki Szakközépiskola és Technikumba, ahol 1974-78-ig tanult, majd 1978-ban felvételt nyert a Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskola székesfehérvári kihelyezett tagozatának számítástechnikai karára. A Videotonnál végezte a gyakorlati idejét. 1981-ben szerzett üzemmérnöki diplomát. A Bakonyi Bauxitbánya Vállalatnál helyezkedett el, ahol informatikusként kiépítette az informatikai hálózatot.
A villamosmérnök vállalkozó 1984 áprilisában csak rádió-televízió műszerész szakmára válthatta ki a másodállásra szóló iparengedélyét, mivel akkor számítógépjavító szakképesítés még nem is létezett.
Az első műhelyt egy lesencefalui, majd költözésük után egy tapolcai garázsban rendezte be. Hat év után döntött úgy, hogy a szerviz mellett egy kis üzletet is nyit. 1992-ben hozta létre a Balaton Elektronika Kft-t. A számítógépek mellett ma már a fénymásolók, pénztárgépek garanciális javítását is vállalják. Ezen kívül többek között náluk készül a helyi tévé képújsága. Több településen rendeznek számítógépkezelői tanfolyamot.
Szakmai tudása elmélyítésére 1998-ban szerezte meg a mikroprocesszoros rendszerek tervezése és programozása szaküzemmérnöki másoddiplomáját, szakmai, vezetői tanfolyamokon és továbbképzéseken vett részt.
1984 óta ipartestületi tag. A város életébe már korán bekapcsolódott. A Tapolca és Környéke Vállalkozóinak Egyesülete támogatásával 2006-2010-ig önkormányzati képviselőként is tevékenykedett. A közért végzett tevékenysége, a köz szolgálata szerteágazó. Tagja a Tapolcai Városszépítő Egyesületnek, a helyi IPA szervezetnek, de kuratóriumi tagja az Együtt a Jövőnkért alapítványnak is. A Tapolcai Városőrség Polgárőr Egyesület elnöki tisztét több éven keresztül látta el. A 2010-től 2014-ig tartó önkormányzati ciklusban a Település- és Városfejlesztési Bizottságban külső tagként tevékenykedett.
2015 májusában az Ipartestületek Országos Szövetségének alelnökévé választották, a köszönet szavai után már a rá váró feladatokról, a jövőbeni terveiről szólt:
„Csak egy cél van előttem: az IPOSZ hírnevét és ez által a tagszervezetekét, a helyi érdekképviseletekét, az iparosság tekintélyét visszaállítani. Hiszem, hogy mindenkinek ez a fő célja. Ha lent és itt fent egyformán gondolkodunk és akarjuk, akkor elérjük a céljainkat. Az összefogásról és egymás segítéséről szóljon az IPOSZ. Ha ez így történik, akkor tekintélyünk is lesz.” Tapasztalataival, tudásával, meghatározó személye a Szövetségnek.
2011-ben választották meg a Vállalkozók Területi Ipartestülete elnökének, amely a Tapolca és környéke gazdasági életében tevékenykedő iparosokat, vállalkozókat tömörítő civil szervezet. Elsődleges feladatuk a tagjainak érdekképviselete, fő céljai között szerepel a szakmai, a gazdasági és jogi segítségnyújtás, tájékoztatás, a hagyományok őrzése.
Kuratóriumi tagja a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítványnak.
Vállalkozásában sikeres, a magánéletében példaértékű, választott területein elhivatott, közösségében elismert, munkásságában kiemelkedő.