Rendezvények

Dél-alföldi Regionális Konferencia

2009. május 5.

 

 

 

 

MEGHÍVÓ

az írott sajtó és elektronikus média szerkesztőségei részére

 

 

Tisztelt Hölgy/Úr !

 

 

Az IPOSZ Kht. „Szakképzési hozzájárulás felhasználása” c. országos tanácskozását Hét Regionális Konferencia követi 2009. IV. 15. – V. 5. között.

 

A Dél-alföldi Regionális Konferencia

 

Időpontja: 2009. május 5. (kedd) 10,00 óra

Helye:        Makói Ipartestület, József A. u. 3. Telefon: 06-62-211-567

Résztvevők: Bács, Csongrád és Békés megye  ipartestületeinek ügyvezetői, ügyintézői

Téma: A tanulószerződés intézményrendszerének fejlesztése a családi-, mikro- és kisvállalkozásoknál

 

PROGRAM: mellékletben csatolva

 

INFORMÁCIÓ a sajtó számára: mellékletben csatolva

 

A média munkáját készséggel segítjük. (Telefon: 06-30-552-2767) Helyszínen: Kiss Mihály ipartestületi elnök, telefon: 06-30-903-5741

 

Meghívásunk elfogadását, tudósítását köszönjük.

 

Simsik Ágnes

sajtófőnök

 

Információ a sajtó számára

 

A családi-, mikro- és kisvállalkozások jelentik ma Magyarországon a gazdaság gerincét. A foglalkoztatottaknak már mintegy 40%-át ők foglalkoztatják az OKJ-ban szereplő szakmák nagy részében folytatnak termelési és szolgáltatási tevékenységet. A magyar gazdaság egyik legfontosabb problémájává kezd válni  a szakmai utánpótlás biztosítása. Az elmúlt időszakban több un. hiányszakma jött létre. Ezért az utánpótlás nevelésének kérdése folyamatosan reflektorfénybe került,  évek óta a kormányzat is egyre több intézkedést tesz annak érdekében, hogy a legfontosabb szakmákban biztosított legyen a szakmai utánpótlás.

 

A családi-, mikro- és kisvállalkozások sokaságukat tekintve, és főleg azért, mert az ország minden kistérségében és helyiségében megtalálhatók, hosszútávon is a gyakorlati képzés egyik fő bázisát jelenthetik. Az IPOSZ célja, hogy ezek a kisvállalkozások minél nagyobb arányban vállalkozzanak tanulók gyakorlati képzésére, és fontos rálátást nyerjen, hogy milyen OKJ-s szakmákban készek ezt megtenni.

 

Folytatódik az IPOSZ „Ipartestületek a régiók gazdasági fejlesztéséért 2007-2011” programja végrehajtásának keretében a szövetség szolgáltató rendszerének kiépítése, bővítése. Az IPOSZ Kht. célja, az ipartestületi ügyvezetők, ügyintézők képzésével olyan szolgáltató rendszer kialakítására törekszik, amelynek előnye, hogy a jelenleg működő rendszerek mellett kistérségekben, kisebb településekre is el tudja juttatni a megszerzett információkat, gyakorlati segítséget  nyújt a tanulókat oktató vállalkozóknak is.

 

Az országos továbbképzést követően – IV. 15. – V. 6. között - hét  regionális konferencián folytatódik az ipartestületek felkészítése. Ezt a munkát segíti az IPOSZ Kht. által megjelentetett „A szakképzési hozzájárulás felhasználása”, „A tanulószerződés intézményrendszerének fejlesztése a családi-, mikro- és kisvállalkozásoknál” című kiadvány is.

 

Az ipartestületek részére készített térítésmentes kiadvány tartalmazza többek között: a vonatkozó törvényeket, jogszabályokat, szakmai előírásokat, kötelező formanyomtatványokat, stb. gyakorlati tudnivalókat. Ez a kiadvány azért is fontos, mert az érintett kisvállalkozók számára is egyre nehezebb a rájuk vonatkozó jogszabályok, szakmai előírások összegyűjtése, biztonságos alkalmazása.

 

A továbbképzés és a kiadvány mottója „A tudás mit sem ér, annak átadása nélkül…” „Nagyobb felelősség – nagyobb lehetőség.”

A szakképzési hozzájárulás felhasználása

2009. május 5. 10,00 óra

9.00 – 10.00-ig         Regisztráció, frissítők

 

10.00 – 10.30-ig       Megnyitó – Varró Zsuzsanna IPOSZ Kht. ügyvezető igazgató

                                 A tanulószerződéssel és a szakképzési hozzájárulás felhasználásával,

                                 visszaigénylésével kapcsolatos szolgáltatói hálózat multiplikációs

                                 képzéssel történő kialakítása.

 

10.30 – 13.00           Szakmai előadás:

                                 dr. Kapuvári Béla

                                 A szakképzési hozzájárulás felhasználásának lehetőségei gyakorlati

                                 példákon keresztül.

                                 (Szakképzési hozzájárulás bevallása, bejelentkezés)

 

                                 A szakképzési hozzájárulás felhasználásának lehetőségei –

                                 összefoglalás. Konzultáció